Lietuvoje

2016.06.19 18:42

Svarstoma dėl dronų registravimo

Vyriausybė nepritaria bepiločių orlaivių privalomam registravimui. Šį Seimo narių siūlymą svarstys darbo grupė.

Pasak pataisų iniciatorių, būtina žinoti, kas dronus skraidina, o įvykus nelaimingam atsitikimui, būtų daug lengviau rasti įvykio kaltininką. Europos Parlamentas dar praėjusiais metais priėmė rezoliuciją, kurioje pabrėžiama, kad Europos Sąjunga (ES) privalo užtikrinti, kad bepiločiai nekeltų pavojaus saugumui ir asmenų privatumui.

Vien JAV nuo 2013 iki 2015 metų registruota per 900 incidentų, susijusių su dronais ir civiliais lėktuvais, registruota ir atvejų, kai besileidžiantys lėktuvai buvo priversti manevruoti, kad išvengtų susidūrimo su skraidyklėmis. Lietuvoje kol kas panašių incidentų nėra registruota.

„Šiuo metu nebrangių bepiločių orlaivių iki kelių šimtų eurų galima įsigyti parduotuvėje, bet su juo galima pridaryti bėdos, jeigu bus skraidoma šalia didžiųjų oro uostų arba virš žmonių susibūrimo vietų neužtikrinant, kad tas orlaivis avariniu būdų galėtų saugiai nutūpti“, – įspėjo Civilinės aviacijos administracijos direktorius Joris Gintilas.

Europos Parlamentas pernai priėmė rezoliuciją, kurioje teigiama, kad ES privalo užtikrinti, jog bepiločiai nekeltų pavojaus saugumui ir asmenų privatumui.

Pasiūlyta juose diegti tapatybės nustatymo lustus. Europos Komisija siūlo atnaujinti civilines aviacijos taisykles, kuriomis ne tik gamintojai bus įpareigoti užtikrinti kuo didesnį skraidyklės saugumą, bet ir savininkas privalės įrodyti, kad jo sveikatos būklė tinkama valdyti bepilotę priemonę.