Lietuvoje

2021.05.06 12:39

Vilniui veržiantis į priekį skiepijant gyventojus, Šimonytė siunčia žinią: norėtume, kad labai didelių skirtumų nebūtų

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.05.06 12:39

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sudarė planą, kaip bus vykdoma plačiosios visuomenės vakcinacija, tačiau matyti, kad pagal tai, koks yra planas, Vilnius jau yra gerokai aplenkęs kitas savivaldybes. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, jog norėtųsi, kad itin didelių skirčių tarp to, kaip vyksta vakcinavimas savivaldybėse, nebūtų.

„Norėtume, kad labai didelių skirtumų nebūtų, nes registracijos sistema turėtų veikti kaip įmanoma universaliau ir nesudaryti paskatų savivaldybių gyventojams vakcinai registruotis ne savo savivaldybėje“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Anot I. Šimonytės, norima per artimiausias savaites pasiekti, kad savivaldybės atsidurtų „ant to paties laiptelio“, kad masinė vakcinacija iš tiesų būtų masinė, nes priešingu atveju tiesiog bus matomi skirtingi vakcinacijų tempai skirtingose Lietuvos vietose.

„Siekis, kad nebūtų, jog vienos savivaldybės bėga labai toli į priekį, o kitos labai smarkiai atsilieka, manau, kad yra teisingas. Skiriant vakcinas pagal gyventojų skaičių, reikia siekti to paties. Tai ne tik turėtų būti rekomendacijos ar pavedimai savivaldybėms, bet taip pat ir vakcinų tiekimas turėtų leisti neišsišokti kam nors labai toli“, – sakė premjerė.

Ji kalbėjo, kad Vilniaus regiono situacija yra išskirtinė ir papildomas vakcinų tiekimas kitų savivaldybių sąskaita šiam regionu buvo skirtas dėl ypač sudėtingos situacijos.

„Reikia padėti organizacinių pastangų, kad procesas išsilygintų kaip įmanoma greičiau“, – teigė I. Šimonytė.

Paklausta apie vaikų vakcinaciją, premjerė teigė, kad apie tai kol kas kalbų nėra: „Kiek žinau, dar nėra numatytos nė vienos vakcinos registracijos dokumente galimybės skiepyti vaikus, jaunesnius nei 16 metų. Kol tai nebus padaryta, apie tai nebus nė kalbos.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.