Lietuvoje

2021.05.06 17:47

Sinoptikė apie savaitės orus: lietų ir vėsą nuo sekmadienio keis į šalį plūstanti šiluma, antradienį – 23 laipsniai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.05.06 17:47

Lietuvos žemę merkiantis lietus turėtų liautis paskutinę šios savaitės dieną, LRT TELEVIZIJAI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė. Sinoptikė sako turinti gerų žinių, mat jau kitos savaitės pradžioje termometro stulpeliai drąsiai kils iki 21-23 laipsnių šilumos, o pro debesis vis dažniau pasirodysianti saulė kvies ilgiau pasibūti lauke.

Po vėjuotos ir lietingos ketvirtadienio dienos, artimiausia naktis turėtų būti ramesnė tiek lietumi, tiek ir vėjuotumu, sako V. Ralienė. Tik vakariniuose šalies rajonuose bus debesuota. Ten vietomis numatomas lietus.

„Tuo tarpu centriniuose ir pietiniuose rajonuose turėtų pragiedrėti ir lietaus tikimybė ten bus itin maža. Oro temperatūra svyruos nuo 1 iki 6 laipsnių šilumos. Nors ji bus ir žema, tačiau šalnų tikimybė – nedidelė, mat žemė drėgna, daug prilyta, o ir vėjas stiprokas pūs, tad maišys tą orą“, – penktadienio nakties orus komentuoja sinoptikė.

Penktadienio dieną iš pietų prie mūsų šalies artės naujas žemo slėgio atmosferos sūkurys. O tai reikš, pasak V. Ralienės, kad ir vėl sulauksime naujos lietaus porcijos. Šįkart lietus bus ilgesnis, nei kad ketvirtadienį.

Vėl sulauksime naujos lietaus porcijos. Šįkart lietus bus ilgesnis, nei kad ketvirtadienį.

„Daugiau ir ilgiau lis pietinėje šalies dalyje. Šiauriniuose rajonuose lietūs bus trumpesni ir pats lietaus kiekis bus mažesnis, – nevienodą kritulių pasiskirstymą šalyje prognozuoja LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja. – Šilumos dar bus nedaug – vos 8-12 laipsnių.“

Šeštadienio naktį ciklonas iš mūsų šalies dar niekur nesitrauks, atvirkščiai – jis vis dar keliaus per Lietuvą tolyn į šiaurę. Tai lems, kad protarpiais lietaus sulauksime visoje šalies teritorijoje, tikina pašnekovė.

Sinoptikė: sausesnių ir šiltesnių orų galime tikėtis nuo sekmadienio

„Oro temperatūra turėtų būti 1-6 laipsniai šilumos. Tik vakariniuose rajonuose ir Žemaitijoje, kur pragiedrės, galimos šalnos dirvos paviršiuje“, – šalnas žemaičiams prognozuoja V. Ralienė.

Šeštadienio dieną Lietuvos dangus galų gale išsivaduos iš didžiulių ciklono debesų. Tiesa, lietaus vis dar sulauksime daugelyje šalies rajonų, tačiau jis jau nebe taip vargins – vyraus trumpi krituliai. O štai šilumos, deja, sinoptikė ir vėl daug nežada.

Šeštadienio dieną Lietuvos dangus galų gale išsivaduos iš didžiulių ciklono debesų.

„Oro temperatūra neturėtų skirtis nuo penktadienio dienos – vyraus 8-12 laipsnių šiluma, – teigia ji. – Pūs vakarų ir šiaurės vakarų vėjas.“

Sekmadienio naktį sparčiai giedrės ir šals. „Oro temperatūra bus nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos. O štai dirvos paviršiuje daug kur suboluos šalnos, – įspėja V. Ralienė. – Silpnėjant vėjui, pažeme gali nusidriekti rūkas. Naktis bus tikrai vėsi, rami, tačiau į rytą vėjas vėl pradės stiprėti.“

Sekmadienio dieną į mūsų šalį iš pietų atkeliaus šiltesnio oro srautas. O tai lems, kad termometro stulpelis kils žymiai drąsiau. Jei iki tol buvę 12 laipsnių žymėjo aukščiausią dienos temperatūrą, tai sekmadienį šis rodiklis, anot sinoptikės, rodys žemiausią oro temperatūros padalą.

„Oras sekmadienį šils nuo 12 iki 17 laipsnių. Tai jau visais penkiais laipsniai daugiau! Lietaus tikimybė bus menka. Vėjas – vidutinio stiprumo – taip pat labai negadins nuotaikos. Laukia tikrai malonesnė diena“, – šiltesnio oro atėjimu savaitės pabaigą prognozuoja hidrometeorologijos tarnybos atstovė.

Pirmadienio naktį į mūsų šalį toliau plūs šiltas oras iš pietų. Tiesa, reikalus šiek tiek gadins gan stiprokas vėjas, vietomis įsisiautėsiantis iki 15-17 m/s. Naktis jau neturėtų būti šalta – 4-9 laipsniai šilumos.

Pirmadienio dieną, nors dangų dengs debesys, tačiau vis dažniau pro juos rodysis saulė, sako V. Ralienė. „Bus dar šiltesnė diena – termometro stulpeliai kils iki 16-21 laipsnio padalos“, – džiuginančiomis prognozėmis dalinasi sinoptikė.

Šils nuo 18 iki 23 laipsnių. Ir ta šiluma džiugins ne tik, kaip buvo įprasta, pietinių ir pietvakarinių rajonų gyventojus, bet ir šilumos išsiilgusius Vakarų Lietuvos žmones.

Antradienį Lietuva atsidurs ciklono ir anticiklono kryžkelėje, o tai lems stipresnius vėjus mūsų šalyje. „Pūs stiprokas pietryčių krypties vėjas. Naktis bus mažai debesuota, o diena – saulėta, – sako V. Ralienė. – Nakties oro temperatūra bus 7-12 laipsnių, o dieną šils nuo 18 iki 23 laipsnių. Ir ta šiluma džiugins ne tik, kaip buvo įprasta, pietinių ir pietvakarinių rajonų gyventojus, bet ir šilumos išsiilgusius Vakarų Lietuvos žmones.“

Trečiadienį dar labiau stiprės vėjas. Nakties oro temperatūra išliks tokia pati – 7-12 laipsnių. „Naktis numatoma be lietaus. O dieną ir vėl lepins ta pati 18-23 laipsnių oro temperatūra. Yra tikimybė, kad Aukštaitijoje antroje dienos pusėje gali praeiti trumpi, tačiau jau vasariški lietučiai“, – prognozuoja sinoptikė.

Kitos savaitės antroji pusė, pasak V. Ralienės, bus kiek vėsesnė, o žemę dažniau laistys lietus.

Orų prognozę su sinoptike V. Raliene stebėkite televizijos vaizdo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Sinoptikė: sausesnių ir šiltesnių orų galime tikėtis nuo sekmadienio
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.