Lietuvoje

2021.05.06 11:49

Šimašius: jei liks neišnaudotų vakcinų, nuo penktadienio skiepysime 35 metų ir vyresnius

Domantė Platūkytė, LRT.lt2021.05.06 11:49

Anot Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, nuo penktadienio 35 metų ir vyresni tikriausiai galės pasiskiepyti nuo koronaviruso. Mero teigimu, šiuo metu yra likę daugiau kaip 9 tūkst. nepanaudotų „AstraZeneca“ vakcinų, todėl, jei per ketvirtadienį jos nebus panaudotos, bus ankstinamos amžiaus grupės.

„AstraZenecos“ turime virš 9 tūkst. laisvų vakcinų, kviečiame 45 metų ir vyresnius bei 100 darbuotojų turinčias įmones. Daug užsiregistravo, daug paskiepyta, bet vis tiek turime daugiau kaip 9 tūkst. laisvų vakcinos dozių.

Tikrai galima konstatuoti, kad, nors visus kviečiu vakcinuotis, jos nebus išnaudotos visos pagal dinamiką“, – kalbėjo Vilniaus meras.

Kaip sakė R. Šimašius, iš sveikatos apsaugos ministro išgirdo rekomendaciją tokiu atveju žeminti amžiaus kategoriją.

„Mes nuo rytojaus ruošiamės tai padaryti, jei liks neišnaudotų vakcinų. Kitaip tariant, šiandien dar kviečiame skiepytis tuos, kuriems yra virš 45 metų, jei liks vakcinų, nuo rytojaus skiepysime virš 35 metų“, – informavo meras.

Jis taip pat pažymėjo, kad dėl aktyvios šios amžiaus žmonių registracijos gali kilti tam tikrų sistemos sutrikimų.

Šimašius: beveik visur kviečiami skiepytis vyresni nei 18 metų

R. Šimašius pasakojo iš kitų miestų merų išgirdęs, kad didelė žmonių dalis nenori skiepytis kai kuriomis vakcinomis, todėl „de facto beveik visur žmonės, vyresni nei 18 metų, yra kviečiami skiepytis“.

„Kai kur tai daroma tyliai, kai kur garsiai. Mes Vilniuje tai darome garsiai ir labai aiškiai, galbūt dėl to ir esame linksniuojami“, – svarstė meras.

Vakcinavimo masiškumo dar nėra, tačiau visa eilė savivaldybių kviečia visus virš 18 metų skiepytis „AstraZeneca“ ar kitomis vakcinomis, tad tikriausiai tai yra masinės vakcinacijos požymiai, pridūrė jis.

Kalbėdamas apie padėtį ligoninėse, R. Šimašius tvirtino, kad ji stabilizavosi, bet vis dar išlieka labai įtempta. Pasak mero, didžioji dauguma žmonių, esančių ligoninėje ir sergančių sunkia ligos forma, yra būtent tie, kurie nepasiskiepijo nė viena vakcinos doze.

„Tai geras patarimas, kad reikia skiepytis. Žmonių amžius ligoninėje vis jaunėja, tai logiška, nes vyresnių yra daugiau paskiepytų“, – sakė meras.

Jo teigimu, šiuo metu Vilniuje bent viena vakcinos doze yra paskiepyta du trečdaliai 65 metų ir vyresnių žmonių, virš 60 proc. vyresnių nei 55 metų amžiaus. Žmonių, kurių amžius virš 45 metų, paskiepyta apie 40 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.