Lietuvoje

2021.05.06 09:53

Kitą savaitę pradedama bendra 55-erių ir vyresnių žmonių vakcinacija, masinė – nuo gegužės 31 dienos

atnaujinta 11.44
Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2021.05.06 09:53

Kitą savaitę visoje Lietuvoje nuo COVID-19 bus pradėta skiepyti 55+ amžiaus grupės žmones, kas savaitę leidžiantis viena amžiaus grupe žemyn.

Informaciją iš SAM spaudos konferencijos galite rasti čia:

Masinė vakcinacija, kai skiepytis galės visi norintys, prasidės nuo gegužės 31 dienos.

„Nuo gegužės 10 dienos mes jau startuotume su plačiosios visuomenės vakcinacija ir kiekvieną savaitę skiepijimas būtų atveriamas vis naujai amžiaus grupei“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pasak jo, nuo gegužės 10 dienos planuojama visoje šalyje leisti skiepytis 55-erių ir vyresniems, nuo gegužės 17-osios – 45-erių ir vyresniems, nuo gegužės 24-osios – 35-erių ir vyresniems žmonėms.

„Nuo gegužės 31-osios – jau ir visi kiti, nuo 16+“, – sakė ministras.

Nuo 16 metų bus galima skiepytis tik „Pfizer“ vakcina, kitų gamintojų vakcinos yra numatytos žmonėms nuo 18 metų.

Pasak ministro, šis planas neturėtų keistis, jeigu vakcinų gamintojai nepakeis pristatymų grafikų.

Prioritetinių grupių sąrašuose esantys žmonės ir toliau galės skiepytis bet kuriuo metu.

Bendra sistema – nuo gegužės 17-osios

Bendrą registracijos sistemą žadama paleisti nuo gegužės 17-osios. Iki to laiko veiks šiuo metu galiojantys registracijos skiepams būdai.

„Registruotis būtų galima spustelėjus savivaldybių svetainėse būsimas tam tikras nuorodas ir taip pat koronastop.lt puslapyje“, – sakė ministras.

Skiepams savivaldybėse registracija vyks ir per Karštąją liniją 1808, administruojamą Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties.

Pasak A. Dulkio, savivaldybės jau yra pradėjusios jungtis į bendrą sistemą, tikimasi, kad tai jos padarys iki gegužės 13-osios.

„Šiai dienai jau 17 savivaldybių yra prisijungusios, reiškia, jau vyksta vakcinavimo laikų takelių kėlimas į sistemą ir kai tik bus pasirengta, bus kviečiama gyventojus registruotis būtent elektroniniu būdu“, – teigė ministras.

„Tos savivaldybės, kurios šiuo metu naudojasi savo elektronine registravimo sistema, vėliau pereis prie bendros. Vilnius ir Kaunas jau tai darys automatiškai, nes ta sistema yra ta pati“, – pridūrė jis.

Ragina spręsti netolygumus

Šiuo metu kai kurios savivaldybės jau yra pradėjusios vakcinaciją pagal amžiaus grupes: kviečia skiepytis 55-erių ir vyresnius, o kai kurie ir 45-erių bei vyresnius gyventojus.

Savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius atkreipė dėmesį, jog svarbu įvertinti situaciją su Vilniumi, kuris, anksčiau gavęs didesnį vakcinų kiekį, jau yra nusileidęs gerokai žemiau prioritetų sąraše.

„Tai reiškia, jeigu mes bandome Vilnių pastatyti į bendrą eilę, jie lyg ir atsiranda neapibrėžtyje, ką jiems daryti, nes jau dabar skiepija jaunesnius piliečius“, – pastebėjo merų asociacijos vadovas.

A. Dulkys teigė, kad dėl Vilniaus situacijos dar bus tariamasi, bet pabrėžė, kad nesirengiama įvesti kažkokių griežtų taisyklių.

„Šiandien mes tas įžvalgas išgirdome ir būtent dėl tos situacijos, dėl Vilniaus, mes dar pasitarsime“, – sakė jis.

Pasak ministro, nustatytos datos judėjimui per prioritetines grupes yra tikslai, tačiau į kiekvienos situacijos atvejį bus siekiama atsižvelgti.

„Mūsų tikslas yra ne tarnauti taisyklėms, o vakcinuoti kuo daugiau žmonių ir pasiekti rezultatą“, – kalbėjo jis.

Pasak A. Dulkio, leidimasis per amžiaus grupes savivaldybėse numatytas kas savaitę nepaisant rezultato – to, kiek konkrečios grupės žmonių pavyks paskiepyti vienoje ar kitoje savivaldybėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.