Lietuvoje

2021.05.05 19:25

45-erių ir vyresni kauniečiai jau gali registruotis COVID-19 vakcinai, bet savivaldybė apie tai pranešti neskuba

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.05.05 19:25

Pirmadienį vakcinai nuo COVID-19 galėjo užsiregistruoti 45-erių ir vyresnio amžiaus kauniečiai, nors miestas dar neskelbė apie šios amžiaus grupės vakcinavimą. Kodėl taip nutiko, Kauno miesto savivaldybės atstovas negalėjo paaiškinti, tačiau paminėjo, kad 45-mečiai ir vyresni Kauno gyventojai jau nuo antradienio popietės gali registruotis skiepui. Tiesa, registracijos puslapyje ši amžiaus grupė dar nenurodyta.

Sužinojo iš „Instagramo“

Kaunietis Arūnas (vardas pakeistas, tikrasis redakcijai žinomas) LRT.lt pasakojo, kad kolegos darbe apie 45-erių ir vyresnio amžiaus žmonių vakcinavimą nuo COVID-19 Kaune sužinojo iš socialinio tinklo „Instagram“. Ten vienos jų draugė pirmadienį pasidalino žinute – esą Kaune galima skiepyti ir jaunesnio amžiaus žmones.

Kai kurie pažįstami, kurie jau buvo 45-erių ar vyresni, esą pamėgino registruotis skiepui, trims iš jų pavyko.

„Pažįstamiems, kurie užsiregistravo, jokių problemų nekilo. Vakcinavimo centre niekas labai nesigilina: visa sistema yra automatizuota, sugeneruojami numeriai, atsiunčiama SMS žinutė“, – komentavo Arūnas.

Galbūt žmonės turėjo lėtinių ligų ar dirbo įmonėse, kuriose yra daugiau nei 100 darbuotojų? Pašnekovas į tokį pasvarstymą atsakė neigiamai, o įmonėje dirba mažiau nei 100 žmonių. Arūnas daro prielaidą, kad „Instagrame“ apie tai žinutę paskelbusi moteris galbūt užregistravo jaunesnį artimą asmenį, kuris buvo rizikos grupėje.

„Bet tas įrašas tiesiog paskatino pabandyti laimę. Galbūt tai sistemos klaidingas veikimas, čia jau negalime žinoti“, – pridūrė pašnekovas.

Nespėjo pranešti

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras trečiadienį LRT.lt sakė, kad Kaune jau nuo antradienio popietės vakcinai nuo COVID-19 gali registruotis 45-erių ir vyresnio amžiaus žmonėms. Tačiau apsilankius registracijai skirtame puslapyje, ši amžiaus grupė dar neminima prioritetų sąraše: šalia senjorų, dėstytojų, mokytojų, abiturientų bei lėtinėmis ligomis sergančių gyventojų nurodyti tik 55–64 metų asmenys.

„Pirmadienį Kaunas startavo su prioritetinės 55-erių ir vyresnio amžiaus grupės registracija. Nuo šio antradienio popietės sudarėme galimybę registruotis ir 45-erių bei vyresnio amžiaus žmonėms. Sparčiai keičiantis sąlygoms, nespėjome su komunikacija, tačiau jau artimiausiu bus viešai paskelbta ir apie šio prioriteto startą“, – komentavo P. Keras.

Jis pridūrė, kad nežino ir negalintis pakomentuoti, kodėl anksčiau nei antradienį galėjo užsiregistruoti 45-erių ir vyresnio amžiaus žmonės. Saviregistracijos sistema, pasak P. Kero, pastaruoju metu veikia sklandžiai.

„Šią savaitę Kauno mieste planuojame vakcinuoti daugiau nei 20 tūkst. miesto gyventojų, todėl labai svarbu užtikrinti nuolatinį pacientų srautą vakcinavimo centre, dėl šios priežasties pagal realų poreikį pajungiame naujas prioritetų grupes“, – minėjo P. Keras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.