Naujienų srautas

Lietuvoje2013.03.21 10:11

Premjeras: R. Malinausko aptverta sklypo teritorija nėra jo nuosavybė

ELTA 2013.03.21 10:11

Premjerui Algirdui Butkevičiui yra žinoma situacija dėl partijos kolegos, Druskininkų mero Ričardo Malinausko, kai šis prie savo sklypo prisijungė 25 arus valstybinės žemės. Tačiau tai Vyriausybės vadovas aiškina, tuo, jog prisijungta žemė buvusi sąvartynas.  

Premjerui Algirdui Butkevičiui yra žinoma situacija dėl partijos kolegos, Druskininkų mero Ričardo Malinausko, kai šis prie savo sklypo prisijungė 25 arus valstybinės žemės. Tačiau tai Vyriausybės vadovas aiškina, tuo, jog prisijungta žemė buvusi sąvartynas.

„Mes domėjomės šituo klausimu ir galiu pasakyti, kad ta tvora, kuri yra aptverta, 25 arai, tikrai nėra jo nuosavybė. Jisai turi sklypą, jei neklystu, 12 arų. Kadangi ten buvo sąvartynas, kiek išsiaiškinome, (...) tas šiukšlynas buvo sutvarkytas ir tvora, aišku, buvo nukelta tam tikru tolimesniu atstumu, kad vėl, kaip įprasta, neneštų šiukšlių ir nepiltų vietovėje“, – „Žinių radijui“ sakė Premjeras.

A. Butkevičius teigė tikįs, kad, jeigu problema yra pastatyta tvora, R. Malinauskas ją nusikels.

Keturi Druskininkų savivaldybės tarybos nariai, įtardami merą socialdemokratą R. Malinauską korupcija, kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją, primena ELTA.

Druskininkų savivaldybės tarybos nariai Donatas Mizaras, Karolis Kaklys, Juozas Šarkus ir Juozas Kudarauskas teigia, kad meras R. Malinauskas savo privatų sklypą išsiplėtė, neteisėtai prisijungęs 25 arus valstybinės žemės.

Kreipimesi pažymima, kad Kauno apygardos prokuratūra, pernai atlikdama tyrimą dėl viešojo intereso gynimo ir galimai nusikalstamų veikų, dėl šio konkretaus valstybinės žemės užėmimo fakto, 2012 m. spalio 18 d. buvo išsiuntusi užklausimus Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos bei Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos.

Pastarųjų institucijų pareigūnai 2012 m. lapkričio 8 d. Druskininkuose, Turistų g. 11, konstatavo, kad 25 arų urbanizuotame valstybinės žemės sklype iškastas didžiulis tvenkinys, stovi masyvi medžio pavėsinė, šuns voljeras ir stacionari šašlykinė, o visas sklypas – tiek 12 arų privačios R. Malinausko valdos, tiek 25 arai valstybinės žemės sujungti vientisa ir vienoda tvora.

Pareiškimą atlikti tyrimą prokurorams buvo pateikęs tuometis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.

„Kaip matyti iš 2012 m. gruodžio 5 d. Kauno apygardos prokuratūros nutarimo atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones, Nacionalinė žemės tarnyba prokuratūrai apskritai nepateikė jokio atsakymo dėl šio savavališko valstybinės žemės užėmimo“, – teigia Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijai priklausantys politikai.

Jų teigimu, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija formaliai atsakė, kad nelegali tvora, juosianti R. Malinausko privačią 12 arų valdą ir su ja susiliejusius 25 arus valstybinės žemės, pasak šeimininko R. Malinausko paaiškinimų, „pastatyta nežinia kada ir nežinia kieno“, o valstybinėje žemėje esantys statiniai – didelė medžio pavėsinė, šuns voljeras, stacionari šašlykinė tėra kilnojamieji daiktai.

„Įvertinus Nacionalinės žemės tarnybos ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pareigūnų atsakymus bei faktą, kad, praėjus nuo faktinės sklypo apžiūros beveik keturiems mėnesiams, nesiimta jokių teisinių priemonių savavališkam 25 arų valstybinės žemės užėmimui pašalinti, šios aplinkybės rodo akivaizdžius korupcijos požymius“, – teigia Druskininkų savivaldybės tarybos nariai.

Pasak jų, tai, kad net ir oficialiai užfiksavus pažeidimą per 5 mėnesius nesiimta jokių teisinių priemonių pažeidimams šalinti, „sukelia pagrįstų įtarimų dėl Druskininkų savivaldybės mero R. Malinausko, jau 13 metų autoritariškai valdančio Druskininkus, savotiško valstybės institucijų užvaldymo, kad įtakingas politikas asmenines ir valdymo problemas sprendžia darydamas spaudimą verslo ir valstybinių institucijų vadovams. Gal Druskininkų meras drąsiai pasisavina ir naudoja valstybės žemę žinodamas, kad realiai nėra valstybinių institucijų (vadovų), galinčių priimti jam nenaudingus sprendimus?“, – klausia politikai.

R. Malinauskas yra Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko A. Butkevičiaus pavaduotojas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi