Lietuvoje

2016.06.17 18:06

Prezidentė priėmė Australijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

LRT.lt2016.06.17 18:06

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Australijos ambasadoriaus Lietuvai Paulo Wojciechowskio skiriamuosius raštus.

Prezidentė ir naujasis ambasadorius aptarė Lietuvos ir Australijos dvišalius santykius bei bendradarbiavimą tarptautinėje arenoje. Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva vertina sėkmingą darbą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje. Lietuvos vadovė taip pat išreiškė padėką už Australijos paramą Lietuvai siekiant tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare.

Susitikime kalbėta apie Europos Sąjungos ir Australijos ekonominių santykių skatinimą. Šalies vadovės teigimu, laisvosios prekybos susitarimas tarp ES ir Australijos sukurtų naujas galimybes, stiprintų ekonominius ryšius ir prekybą. Derybų pradžia dėl naujo susitarimo tikėtina 2017 metais.

Statistikos departamento duomenimis Australijoje gyvena apie 14 tūkst. lietuvių. Anot prezidentės, gausi lietuvių bendruomenė gali būti pagrindas stiprinant dvišalį bendradarbiavimą. Prieš pradėdamas savo tarnybą Varšuvoje ambasadorius susitiko su lietuvių bendruomene Australijoje.

Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Australijos užmegzti 1991 m. rugpjūčio 27 dieną.

Ambasadorius turi žurnalistikos ir ekonomikos bakalauro bei tarptautinių santykių ir prekybos magistro laipsnius, rašoma pranešime spaudai. 1996 m. pradėjo diplomatinę karjerą Australijos ambasadoje Korėjoje, dirbo ambasadoje Indonezijoje ir atstovybėje prie ES. Australijos užsienio reikalų ir prekybos departamente vadovavo įvairiems padaliniams. Diplomatas kalba lenkų, indoneziečių, korėjiečių, vokiečių ir rusų kalbomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.