Lietuvoje

2013.03.21 09:36

A. Butkevičius savo Vyriausybei, švenčiančiai šimtadienį, pažymio nerašo

ELTA 2013.03.21 09:36

Šimtadienį švenčiančios Vyriausybės svarbiausiais būsimais darbais premjeras Algirdas Butkevičius įvardina emigracijos stabdymą, naujų darbo vietų kūrimą, energetikos projektus, renovaciją ir šilumos ūkio pertvarką.

Šimtadienį švenčiančios Vyriausybės svarbiausiais būsimais darbais premjeras Algirdas Butkevičius įvardina emigracijos stabdymą, naujų darbo vietų kūrimą, energetikos projektus, renovaciją ir šilumos ūkio pertvarką.

„Pagrindinis klausimas yra sustabdyti emigraciją, kurti naujas darbo vietas, taip pat ruošiame smulkiam ir vidutiniam verslui atskirą programą, kuri bus labiau pritaikoma regionuose, ypač panaudojant finansinę 2014–2020 m. perspektyvą“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė politikas.

A. Butkevičius atkreipė dėmesį į energetikos projektus – elektros jungčių su Švedija ir Lenkija įgyvendinimą, suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą. A. Butkevičius taip pat pabrėžė, kad svarbu pradėti kuo greičiau įgyvendinti daugiabučių namų renovaciją, kas leis sukurti naujų darbo vietų. Tarp prioritetinių darbų Premjeras įvardino ir šilumos ūkio pertvarką.

„Šilumos ūkio pertvarka turi vykti dideliais tempais. Aišku, norėjome, kad dar šiais metais galėtume surasti didesnius finansinius išteklius suteikiant finansinę paramą savivaldybėms, kad jau šiam šildymo sezonui būtų tam tikri teigiami poslinkiai“, – aiškino Ministras Pirmininkas ir pridūrė, kad tam bus skirta 50 mln. litų.

Tačiau Vyriausybės trijų mėnesio darbo jos vadovas pažymiu nevertino, bet pabrėžė, kad Ministrų Kabinetas dirbo labai susitelkęs.

„Tegul kiti pažymius rašo. Visi stengėsi, tikrai negalėčiau pasakyti nė vienam ministrų jokių priekaištų, ir aš visada sakau: kai bus rezultatai, tai tada ir bus galima jau vertinti, ar tos idėjos, programos virto realybe. Mano nuostata yra tokia, kad 100 dienų yra tas etapas, kai yra siūlomos idėjos, daroma analizė, kokioje būklėje yra mūsų valstybė. Po to jau programos turi virsti realiais veiksmais“, – sakė A. Butkevičius.

Svarbiausiais jau įgyvendintais jo vadovaujamos Vyriausybės darbais Premjeras įvardino minimalios mėnesinės algos padidinimą iki 1 tūkst. litų, saulės energetikos plėtros sustabdymą, kas leido Lietuvai sutaupyti per 500 mln. litų ir nepadidinti elektros kainos 5 centais už kilovatvalandę, parengtą valstybei reikalingų aukštųjų mokyklų specialybių sąrašą, centrinės pirkimų organizacijos perdavimą Ūkio ministerijai ir kt.

Socialdemokrato A. Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė prisiekė pernai gruodžio 13 dieną. Ketvirtadienį ji mini pirmąjį darbo šimtadienį.