Lietuvoje

2016.06.17 17:35

Tarptautinių pratybų „Anakonda 2016” pratybų išbandymai įveikti – Lietuvos kariai grįžta

LRT.lt 2016.06.17 17:35

Penktadienį didžiausios šių metų NATO pratybos „Anakonda 2016“ baigėsi. Jos vyko aštuoniuose didžiausiuose Lenkijos kariuomenės poligonuose, dalyvavo daugiau nei 31 tūkst. karių iš 24 valstybių. Lietuvai šiose pratybose atstovavo apie 150 karių iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ štabo, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kovinių inžinierių skyriaus, LDK Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono.   

Taip pat pratybose dalyvavo ir penki Lietuvos kariai, kurie tarnauja trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados  LITPOLUKRBRIG štabe. Kartu pratybose dalyvavo ir daugiau nei 30 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.  

Pratybų tikslas – treniruoti ir stiprinti NATO sąjungininkų tarpusavio sąveiką.

Lietuvos kariniai vienetai veikė išvien su Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Kroatijos, Slovėnijos ir Turkijos kariais.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos į šias pratybas delegavo vieną mechanizuotą pėstininkų kuopą iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio (LDK) Kęstučio Mechanizuoto pėstininkų bataliono (MPB), Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (JVIB) kovinių inžinierių skyrių, ABC (apsauga nuo atominio, branduolinio ir cheminio ginklo) vienetą, sprogmenų neutralizavimo komandą ir du štabo karininkus.

Pratybose „Anakonda 2016“ Lietuvos kontingente kartu su profesinės karo tarnybos kariais užduotis vykdė ir nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariai. LDK Kęstučio MPB 1 mechanizuotos pėstininkų kuopos sudėtyje tarnauja daugiau kaip 30 šauktinių. Jiems šios tarptautinės pratybos yra baigiamosios jų tarnyboje, birželio 21 d. šie kariai išleidžiami į atsargą.

Per beveik dvi savaites trukusius karinius mokymus atlikta daug skirtingų užduočių: Dravsko Pomorsko (lenk. Drawsko Pomorskie) kariniame poligone Lietuvai atstovavo JVIB sprogmenų neutralizavimo komanda, kuri veikė kartu su Lenkijos EOD (angl. Explosive Ordnance Disposal ) kuopa. Šis jungtinis vienetas daug dėmesio skyrė standartinių sprogmenų paieškai ir neutralizavimui tiek įprastoje, tiek kovinėmis cheminėmis medžiagomis užterštoje aplinkoje. Zaganės (lenk. Zagan) kariniame poligone veikė JVIB ABC vienetas, kuris treniravosi su labiausiai tarptautiniu kontingentu, kadangi jungtinis ABC apsaugos vienetas buvo sudarytas net iš penkių aljanso valstybių karių (Lenkijos, Slovėnijos, Turkijos, Kroatijos ir Lietuvos). Apsaugos nuo masinio naikinimo ginklų specialistai keitėsi patirtimi ir mokėsi vieni iš kitų.

Oržyčiaus poligone daugiausia buvo Lietuvos kariuomenės atstovų, čia veikė LDK Kęstučio MPB 1 MPK ir JVIB kovinių inžinierių skyrius. Per visas pratybas kuopos būriai ir kovinių inžinierių skyrius veikė išvien su Jungtinių Amerikos valstijų 3-ios JAV pėstininkų divizijos, 7-o kavalerijos pulko, 5-uoju eskadronu (angl. 5th Squadron, 7th Cavalry Regiment, 3rd Infantry Division). Pratybų metu daug dėmesio buvo skirta veikti drauge puolimo, objekto ir kelio žvalgybos, taktinio žygio ir gynybos metu. Ypatingas dėmesys buvo skirtas kovinio šaudymo pratyboms iš įvairių turimų ginklų sistemų nakties ir dienos metu.

„Anakonda 2016“ yra jau šeštosios tokio pobūdžio pratybos nuo 2006 m. Šiais metais pratybose šalys dalyvės delegavo 3000 įvairios kovinės technikos vienetų, 105 skirtingos paskirties orlaivių ir 12 laivų, rašoma pranešime spaudai.