Lietuvoje

2021.05.05 11:07

Po Karbauskio pareiškimo apie „Šeimų gynimo maršą“ – Mazuronio kandi reakcija: priminė apie pastarojo žmoną ir „draugių traukimą į Seimą“

LRT.lt, Leonardas Marcinkevičius, ELTA2021.05.05 11:07

„Panašu, kad gera idėja virsta politinio užribio bandymo save reanimuoti akcija“, – taip Seimo pirmininkės pavaduotojas „darbietis“ Andrius Mazuronis apibūdino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sprendimą dalyvauti „Didžiajame šeimos gynimo marše“.

Apie dalyvavimą Eltai pranešė partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Visgi, A. Mazuronis mano, kad šis maršas tampa politikos įkaitu.

„Šeimų maršas iš principo graži idėja. Renginys, kuriame susirinktų daug šeimų su teigiamomis emocijomis ir pozityviu požiūriu. Deja, ši idėja, kaip ir daugelis gerų idėjų, Lietuvoje skęsta politiniuose sūkuriuose“, – savo feisbuko paskyroje rašo A. Mazuronis.

Jis kritiškai įvertino R. Karbauskio paramą šiam maršui.

„Kai ši idėja tapo teistų, gyvenime nepritampančių, intelekto nesužalotų, agresyvių, ant psichinio išsekimo balansuojančių, save pametusių žmonių prieglobsčiu buvo šiek tiek nejauku. Tačiau dabar, kai šią akciją imasi globoti žmogus, turint žmoną, savo drauges į Seimą traukiantis veikėjas, darosi šiek tiek juokinga“, – teigia A. Mazuronis.

LRT.lt primena, kad LVŽS antradienį vykusiame frakcijos posėdyje nusprendė, kad dalyvaus „Didžiajame šeimos gynimo marše“, tačiau R. Karbauskis pabrėžė, kad jie nėra šio renginio organizatoriai, todėl iš anksto atsiriboja nuo galimų agresyvių ar neapykantą tam tikrų grupių atžvilgiu skatinančių mitingo dalyvių pasisakymų.

R. Karbauskis nemano, kad dalyvavimas renginyje, kurio organizatorių reputacija ne vienam politikui sukėlė klausimų, kaip nors pakenktų „valstiečių“ įvaizdžiui. Pasak jo, LVŽS nariai šiame renginyje dalyvauja ne todėl, kad palaikytų jo organizatorių idėjas, tačiau pirmiausiai remia pagrindinę renginio mintį – išsakyti palaikymą tradicinei šeimai. R. Karbauskis įsitikinęs, kad būtent dėl šios idėjos, o ne dėl tam tikrų asmenybių žmonės ir dalyvaus šiame renginyje.

Vilniaus miesto savivaldybė į Šeimų sąjūdžio organizuojamą protesto mitingą Vilniaus Vingio parke gegužės 15 d. leido surinkti iki 7 tūkst. žmonių iš visos Lietuvos.

Šeimos sąjūdžio teigimu, numatytą dieną automobilių kolona pajudės iš Klaipėdos į Vilnių, pakeliui prisijungiant įvairių regionų dalyviams, kol galiausiai visi susirinks į „visos Lietuvos vienybės ir protesto mitingą Vingio parke“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.