Lietuvoje

2016.06.17 15:08

Šalčininkuose atidarytas Karo prievolės ir komplektavimo poskyris

LRT.lt2016.06.17 15:08

Birželio 16 d. Šalčininkuose veiklą pradėjo dar vienas naujai įsteigtas Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės Vilniaus regioninio karo prievolės komplektavimo skyriaus Šalčininkų poskyris. Šis kariuomenės komplektavimo padalinys administruos Šalčininkų miesto ir rajono savivaldybėje gyvenančius karo prievolininkus.

„Atidarydami Karo prievolės ir komplektavimo poskyrį Šalčininkuose siekiame sudaryti patogesnes sąlygas  ir galimybes šiame regione gyvenantiems vaikinams ir merginoms  atvykti ir pareikšti norą tapti šauktiniais,  vėliau pasirinkti profesinės karo tarnybos arba Krašto apsaugos savanorių pajėgų kario kelią,“ – sako poskyrio viršininkas viršila Eimantas Tamulynas, rašoma pranešime spaudai.

Kaip ir visi Lietuvoje veikiantys Karo prievolės ir kariuomenės komplektavimo  padaliniai Šalčininkų poskyris  vykdys priėmimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, profesinę karo tarnybą, karius savanorius.  Jis taip pat organizuos jaunesniųjų karininkų vadų ir parengtojo rezervo mokymus, administruos dokumentus,  konsultuos karinės tarnybos klausimais.

Šalčininkų poskyris taip pat bendradarbiaus su  švietimo įstaigomis, seniūnijomis, jaunimą vienijančių organizacijomis, siekiant supažindinti besidominčius su kariuomenės padaliniais, kario profesija, vykdant tautinį ir patriotinį ugdymą.
 
 Šiemet tokie nauji  Karo  prievolės ir kariuomenės komplektavimo padaliniai jau atidaryti Molėtuose, Ignalinoje ir Tarkuose.  Šiuo metu šalyje iš viso veikia  šeši skyriai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje ir jiems pavaldžių 14 poskyrių:  Vilnius turi keturis poskyrius, o visi kiti –  po du poskyrius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.