Lietuvoje

2021.05.05 08:16

Savivaldybės skelbia savo sprendimus: 5-11 klasių kabinetai iki mokslo metų pabaigos liks tušti

atnaujinta 17.45
Rūta Lankininkaitė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.05 08:16

Gegužės 10 dieną į mokyklas gali grįžti penktokai-vienuoliktokai. Dalis savivaldybių jau apsisprendė, kad vis dėlto šie vaikai mokslo metus baigs mokydamiesi nuotoliniu būdu.

Neatmeta galimybės, kad kelios mokyklos vaikus susigrąžins

Kaunas pasisprendė: esant sudėtingai epideminei padėčiai, Kauno 5–11 klasių mokiniai į ugdymo įstaigas negrįš.

Kaip praneša Kauno miesto savivaldybė, įvertinus mokyklų bendruomenių, pedagogų, pačių moksleivių nuomones ir vis dar sudėtingą epidemiologinę situaciją Kauno mieste, nuspręsta 5–11 klasių mokinių į kontaktinį ugdymą kol kas negrąžinti. Vis dėlto jeigu mieste atsirastų įstaigų, kurios būrų už pamokų organizavimą klasėse ir gebėtų užtikrinti visus saugumo reikalavimus jose, mišraus ar dalinio kontaktinio ugdymo galimybės būtų svarstomos, pabrėžia savivaldybė.

„Pradėdami galvoti apie vaikų sugrąžinimą į klases, visų pirma kreipėmės į tuos, ką šie pokyčiai palies tiesiogiai – mokyklų bendruomenes. Taip pat sulaukėme nemažai vaikų ir tėvelių laiškų. Visų jų pozicija čia yra ne mažiau svarbi nei miesto galimybės pasirūpinti testavimu, reikiamų visuomenės sveikatos specialistų skyrimu bei kitais organizaciniais procesais.

Šiuo metu sulaukėme daugumos pozicijos – mokslo metus užbaigti saugiai nuotolyje. Žinoma, dar yra kelios privačios įstaigos, neįsivertinusios, kaip norėtų organizuoti savo procesus, todėl toliau aiškinamės jų poreikius. Lieka maža tikimybė, kad nuo gegužės vidurio mišrus ugdymas galėtų būti organizuojamas keliose mokyklose, užtikrinant visų būtinųjų saugumo sąlygų laikymąsi“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Pasak jos, 58 savivaldybės ir privačiose įstaigose mokosi 13,2 tūkst. pradinukų, beveik 19 tūkst. penktokų–vienuoliktokų ir gerokai per 2 tūkst. dvyliktokų – tai itin didelis vaikų kiekis kontaktiniam ar net mišriam ugdymui.

Šiauliuose bus testuojami visi kontaktiniu būdu besimokantys pradinukai

Šiauliuose sergamumui artėjant prie 400 atvejų 100 tūkstančių gyventojų nuo kitos savaitės bus pradedami testuoti visi kontaktiniu būdu besimokantys pradinukai. 5–11 klasių mokiniai Šiauliuose į mokyklas šiais mokslo metais nebegrįš. Išimtys galėtų būti taikomos tik pavienėms klasėms.

„5– 11 klasių mokiniai visi mokysis nuotoliniu būdu, bet jeigu atsiras klasė, kuri sutiks atlikti visas procedūras, visus testavimus, tikrai suteiksim galimybes mokytis kontaktiniu būdu“, – sako Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius.

Baiminasi dėl mokinių ir pedagogų saugumo

Alytaus miesto mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai į mokyklas iki vasaros atostogų negrįš – jie bus ugdomi nuotoliniu būdu. Taip nuspręsta dėl įtemptos epideminės padėties mieste ir mokyklose.

Prieš 5–8 ir pirmų ir trečių gimnazinių klasių, t. y. devintokų, dešimtokų ir vienuoliktokų, grįžimą į mokyklas pasisakė Alytaus miesto mokyklų mokinių taryba, mokytojų bendruomenė bei medicinos specialistai.

Baiminamasi dėl mokinių ir pedagogų saugumo. Esą dalis mokytojų paskiepyti tik viena doze nuo COVID-19, kiti dėl tam tikrų aplinkybių negavo nė vienos. Tad dvylikos miesto mokyklų vyresniųjų klasių kabinetai iki mokslo metų pabaigos liks tušti.

Pasak Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo Povilo Jagelavičiaus, epideminė situacija mieste ir mokyklose blogėja. Savaitgalį per vieną dieną buvo nustatyti 66 nauji COVID-19 atvejai, tiek mieste nefiksuota nuo metų pradžios.

Pradinukams pradėjus lankyti mokyklas, 23-ijuose kaupinių mėginiuose rasta užkrato. Dalis klasių grįžo prie nuotolinio ugdymo, priversti atlikti PGR testus, izoliavosi. Sprendimą negrąžinti vyresniųjų klasių mokinių į mokyklas priėmė miesto savivaldybės vadovai.

Atsižvelgė į tėvų, pedagogų, sveikatos specialistų nuomones

Raseiniai taip pat nutarė, kad vietos penktokai-vienuoliktokai į klases šiais mokslo metais nebesugrįš – jie toliau mokysis nuotoliniu būdu.

„Atsižvelgdami į išsakytą sveikatos priežiūros specialistų, pedagogų, tėvų ir mokinių nuomonę, šiandien Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje nusprendėme, jog ugdymas 5-11 klasių mokiniams bus tęsiamas nuotoliniu būdu“, – socialiniame tinkles paskelbė Raseinių rajono meras Andrius Bautronis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.