Lietuvoje

2016.06.17 14:49

Į atsargą išleidžiami 600 šauktinių

Į atsargą išleidžiami dar daugiau nei 600 šauktinių karių, baigusių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą po to, kai ji pernai buvo atnaujinta. 

Devynių mėnesių tarnybą šauktiniai pradėjo praėjusių metų rugsėjį kariuomenės daliniuose Vilniuje, Tauragėje ir Marijampolėje. Kita dalis karių į atsargą bus išleista, kai grįš iš tarptautinių pratybų „Anakonda 2016“ Lenkijoje ir Lietuvoje vykstančių „Geležinis vilkas“. 

Tarnybą baigę šauktiniai bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į beveik mėnesio trukmės kartotinius mokymus ir pratybas. Pernai į kariuomenę buvo pašaukti 3 tūkstančiai karių, didžioji dalis buvo savanoriai. Kitais metais šaukiamų karių skaičius didės – kariuomenės gretas papildys nuo 3,5 tūkst. iki 4 tūkst. karių.

„Didžiosios dalies tarnyba vertinama labai gerai ir tai geras pavyzdys, kad mūsų žmonės vieningi, nusiteikę atlikti pareigą tėvynei ir vėl šiais metais mes turime reikiamą skaičių karių, jaunuolių vaikinų ir merginų, kurie savanoriškai užsirašo tarnauti Lietuvos kariuomenėje. Tai – rimta paspirtis, kariuomenės sustiprinimas“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.