Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.17 13:03

L. Linkevičius: Rusijai turime siųsti aiškią žinią

ELTA 2016.06.17 13:03

Neaiškiai pasiųstas žinias Rusija vertina kaip silpnumo ir savo pergalės ženklą, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir pabrėžia, kad aiškios pozicijos gali būti suformuluotos tik realiai vertinant esamą situaciją.

ES ambasadoriui Rusijoje Vygaudui Ušackui interviu „Lietuvos žinioms“ pareiškus, kad, Lietuvai nuolatos sugrėsminant Rusiją šalies saugumas nedidėja, L. Linkevičius sako, kad saugumo krizės kartojasi dėl praeityje neišmoktų pamokų.

„Tik vertinant situaciją, kokia ji yra iš tikrųjų, galima nusiųsti aiškią žinią. Ne kartą esame įsitikinę, kad jei žinia yra neaiški, arba per silpna, ji priimama kaip silpnumo požymis“, – penktadienį žurnalistams sakė ministras.

Ministro teigimu, Europos Komisijos vadovo Jeano-Claude`o Junckerio vizitas į Sankt Peterburgą rusiškoje žiniasklaidoje buvo pristatytas kaip Maskvos diplomatinė pergalė ir Briuselio noras grįžti prie įprastinių santykių.

„Aš nežinau, ar čia ta žinia, kuri šiandien turėtų būti. Ir nežinau, kas yra deeskalacija, jeigu mes užsidėsime rožinius akinius ir nevadinsime daiktų tikraisiais vardais – ar tikrai tai bus teisingas kelias“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Savo ruožtu J.-C. Junckeris Rusijoje Maskvai dar kartą priminė, kad santykių normalizavimas įmanomas tik visiškai įgyvendinus Minsko susitarimus dėl Ukrainos, ir ES pozicija šiuo požiūriu yra vieninga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23