Lietuvoje

2013.03.21 11:39

A. Butkevičius Seime pristatė šimto dienų darbus

Živilė Kropaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2013.03.21 11:39

Šešioliktajai Vyriausybei minint pirmąjį šimtadienį, ketvirtadienį Algirdas Butkevičius skaitė pranešimą apie jos nuveiktus darbus ir svarbiausius ateities planus.

Šešioliktajai Vyriausybei minint pirmąjį šimtadienį, premjeras Algirdas Butkevičius skaitė pranešimą apie jos nuveiktus darbus ir svarbiausius ateities planus.

Apklausos rodo, kad Vyriausybės reitingai auga, o politologai nuveiktus darbus vertina nevienareikšmiškai.

A. Butkevičius yra teigęs, kad per šimtą dienų jo vyriausybė nuveikė daugiau nei buvusioji per visą kadenciją. Tarp nuveiktų darbų jis mini minimalios algos pakėlimą, naują masinės daugiabučių renovacijos programą; tarp svarbiausių planų – siekį kuo greičiau įsivesti eurą, šilumos ūkio pertvarkymą, kuriam rasta penkiasdešimt milijonų litų – jis, anot premjero, sumažins šilumos kainą.

Tuo metu politologai Vyriausybės veiklą vertina nuosaikiau ir svarsto, teigiamas ar neigiamas bruožas yra gana lėtas Vyriausybės darbo įsibėgėjimas: vieni tai vadina neveiklumu, kiti – atsižvelgimu į visuomenės nuomonę ir specialistų išvadas, kurių Vyriausybė laukia iš mokesčių, energetikos ar kitais klausimais sukurtų darbo grupių.

Opozicija, vertindama Vyriausybės darbą, atkreipia dėmesį, kad vis dar neaišku, ar Lietuvoje bus statoma atominė elektrinė, ir pastebi, kad dabartinė Vyriausybė naudojasi buvusios valdžios pasiektais rezultatais.