Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.16 20:25

Prieš LGBT renginį Rusų dramos teatre – protesto akcija

BNS 2016.06.16 20:25

Lydimas protesto ketvirtadienį prasidėjo gėjų festivalis „Baltic Pride“, kuriam startą davė pirmasis jo renginys „Pride Voices“, vykstantis Rusų dramos teatre.

Šiuo festivaliu, kuris pakaitomis kasmet rengiamas vienoje iš Baltijos šalių sostinių, lesbietės, gėjai, biseksualūs ir transseksualūs asmenys (LGBT) sieks didinti savo matomumą visuomenėje bei jos pakantumą seksualinėms mažumoms.

„Aš manau, kad šitos sienos leis mums nukeliauti ten, kur mes norėtume gyventi visada, ir aš manau, kad šita kelionė bus puiki, kadangi šiandien, šitoje scenoje, aš kviečių pabūti mano gerus draugus“, – pradėdamas renginį „Pride Voices“ sakė Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko.

„Šiandien aš nesikreipsiu į visus titulais. Aš manau, kad šiandien pabūkime visi kartu, nepriklausomai nuo to, kas mes esame. Aš manau, kad šita erdvė mums padovanos puikią šventę“, –  pridūrė jis.

Renginyje „Pride Voices“ žinomi asmenys ir žmogaus teisių aktyvistai dalysis asmeninėmis patirtimis kovojant už lygias teises. Renginyje planuoja dalyvauti buvusi Islandijos premjerė Johana Sigurdardottir ir jos partnerė rašytoja ;Jonina Leosdottir, Europos Parlamento vicepirmininkė Ulrikė Lunaček, Švedijos kultūros ir demokratijos ministrė Alice Bah Kuhnke.

Prieš renginį šalia Rusų dramos teatro susirinko beveik 50 žmonių, kurie reiškė kritiką teatro vadovui Jonui Vaitkui ir ragino puoselėti tradicines vertybes.

„Mums labai netinka, kad būtent dramos teatre (vyksta toks renginys). Čia mūsų vieta, kurią mes, rusai, širdingai mylime ir visą savo gyvenimą čia vaikštome, bet labai gaila, kad yra nesusipratimas su vadovu“, – žurnalistams sakė protesto organizatorius, Lietuvos rusų sąjungos vadovas ir Seimo narys Sergejus Dmitrijevas.

Jis paragino atsistatydinti Rusų dramos teatro direktorių, antraip žadėjo kreiptis į Kultūros ministeriją, kad ji savo ruožtu atleistų J. Vaitkų.

S. Dmitrejevas pabrėžė, kad nėra prieš viešus homoseksualų renginius, tačiau teigė, jog protestuotojams netinka konkreti gėjų renginiui pasirinkta vieta.

„Mums labai svarbi šita vieta, nes čia mūsų gyvenimai, mūsų siela“, – kalbėjo Seimo narys.

Protestuotojai prie Rusų dramos teatro įėjimo laikė plakatus, raginančius išsaugoti „rusiškos kultūros šventovę“ bei laikytis tradicinių vertybių. Savo ruožtu Lietuvos gėjų lygos vadovas nekomentavo protestuotojų veiksmų ir pareiškimų.

Kitomis festivalio „Baltic Pride“ dienomis vyks tarptautinė žmogaus teisių konferencija, koncertai, kino festivalis, vakarėliai. Pagrindinis festivalio akcentas – eitynės „Už lygybę“ suplanuotos šeštadienį Gedimino prospektu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi