Lietuvoje

2016.06.16 16:31

A. Landsbergienės mokyklos pastatas vėl parduodamas

BNS2016.06.16 16:31

„Lietuvos energijos“ įmonė „NT valdos“ vėl bandys parduoti patalpas, kuriose veikia konservatorių lyderio žmonos Austėjos Landsbergienės valdoma Karalienės Mortos mokykla. Tai jau antras bandymas parduoti šį objektą sostinės Gervėčių gatvėje.

Pastato pradinė pardavimo kaina sumažinta nuo 1,94 mln. (su PVM) iki 1,86 mln. eurų.

„Lietuvos energijos“ Korporatyvinės komunikacijos tarnybos direktorė Ernesta Dapkienė BNS sakė, kad parduodamas visas kompleksas – tiek mokyklai išnuomotos, tiek kitos patalpos.

„Ten yra mūsų patalpos, mūsų nekilnojamasis turtas, ir mes esame tokį sprendimą priėmę. Tas pats buvo pardavinėjama praėjusį kartą, taip pat ir dabar darome“, – aiškino E. Dapkienė.

Jos teigimu, su mokyklos valdytojais planuojamas patalpų pardavimas yra suderintas; „Kiek aš žinau, yra suderinta viskas su nuomininku, nuomininkas yra informuotas“.

Pagal „NT Valdų“ ir Karalienės Mortos mokyklos 2013 metų balandį pasirašytą sutartį, patalpos mokyklai nuomojamos iki 2023 metų balandžio.

Iš viso komplekso plotas siekia 2,5 tūkst. kvadratinių metrų. Jį sudaro 1,8 tūkst. kvadratinių metrų ploto administracinis ir 650 kvadratinių metrų ploto gamybinis pastatai, aikštelė.

Pagal „NT Valdos“ ir Karalienės Mortos mokyklos 2013 metų balandį pasirašytą sutartį, patalpos mokyklai nuomojamos iki 2023 metų balandžio.

Preliminarioje sutartyje, kuri būtų sudaryta su būsimu patalpų pirkėju, nurodyta, kad jis turės įsipareigoti vykdyti dabartines nuomos sutartis. Jis taip pat turės „susilaikyti nuo bet kokių su nuomininkais sudarytose sutartyse nenumatytų veiksmų, kurie blogintų nuomininkų padėtį“.

Bendrovės „Vaikystės sodas“ komunikacijos vadovė Jolita Macelytė BNS sakė, kad mokyklos valdytojai nesvarstė klausimo, kad galėtų patys įsigyti patalpas.

„NT Valdos“ planavo Gervėčių gatvėje pastatyti ir A.Landsbergienės mokyklai išnuomoti papildomas patalpas, tačiau šių planų pavasarį atsisakė, kai dėl preliminarios patalpų nuomos sutarties Seimas Valstybės kontrolei nurodė atlikti auditą. Valstybės kontrolė vėliau paskelbė, kad pažeidimų dėl sutarties nenustatė, tačiau Valstybės kontrolės 6-ojo audito departamento direktorė Sigita Rojutė sakė, kad šis atvejis atskleidė sistemines valstybės turto valdymo spragas.

Aukcionas, kuriame „NT valdos“ iš viso siūlys įsigyti 35 objektus įvairiuose šalies miestuose už pradinę daugiau nei 13,5 mln. eurų (be PVM) kainą, vyks liepos 19 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.