Lietuvoje

2016.06.16 16:50

Keturiuose darželiuose Vilniuje įtariamas apsinuodijimo maistu protrūkis

LRT.lt, BNS2016.06.16 16:50

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo skubų tyrimą ar apsinuodijimo maistu protrūkis ikimokyklinio ugdymo įstaigose galėjo kilti dėl netinkamos maitinimo įmonės veiklos. Informacija apie susirgusius vaikus gauta iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento. Vaikai lankė darželius „Koriukas“ ir „Mūsų pėdutės“, „Baltų šalelė“, „Mini“.

Šiems darželiams maistą tiekė „Rutrema“, kurioje nedelsiant buvo atliktas patikrinimas. Patikrinimo metu įmonė maisto negamino, buvo valomos ir tvarkomos patalpos bei įrenginiai. Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai paėmė ištirti laboratorijoje plovinių mėginius nuo gamybos inventoriaus, maisto produktų ir darbuotojų rankų.

Įvertinus riziką vaikų sveikatai, šios maistą ruošusios įmonės veikla laikinai sustabdyta, atsakingiems asmenims nurodyta papildomai išplauti ir dezinfekuoti visas maisto tvarkymo patalpas bei inventorių.

„Šiuo metu Vilniaus departamento užkrečiamų ligų skyrius yra registravęs aštuonis atvejus iš keturių skirtingų ugdymo įstaigų, susirgimus registruojame nuo birželio 13 dienos (...), jau turime kelis patvirtintus salmoneliozės atvejus iš vaikų klinikinių mėginių“, – BNS sakė Vilniaus departamento Užkrečiamų ligų skyriaus specialistė Ginreta Valinčiūtė.

Kol bus gauti laboratorinių tyrimų rezultatai, išaiškintos vaikų negalavimus sukėlusios priežastys ir išdezinfekuotos patalpos, minėtoms ikimokyklinio ugdymo įstaigoms maistą tieks kita viešojo maitinimo įmonė.

Bendrovė „Rutrema“ tiekia maistą 11 sostinės darželių ir vienai mokyklai. Kitos ugdymo įstaigos kol kas apie vaikų negalavimus nepranešė.

Gegužės–birželio mėnesiais NVSC yra registravęs kelis salmoneliozės atvejus ugdymo įstaigose.

„Salmoneliozės protrūkiai dažniausiai kyla dėl salmonelėmis užteršto maisto. Dažniausiai salmoneliozė kyla nuo užterštų kiaušinių, vištienos produktų“, – teigė G. Valinčiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt