captcha

Jūsų klausimas priimtas

N. Puteikis duoda į teismą vyriausybę ir premjerą A. Butkevičių

Seime įvykusioje spaudos konferencijoje „Antikorupcinės koalicijos“ iniciatoriai Naglis Puteikis, Kristupas Krivickas ir buvęs Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis pranešė, kad gindami viešąjį interesą Vilniaus apygardos administraciniam teismui skundžia Lietuvos Respublikos Vyriausybę ir jos vadovą Algirdą Butkevičių, kuriuos prašo pripažinti kaltais dėl savo pareigų neatlikimo, t. y., neužtikrinimo, kad po euro įvedimo nebūtų nepagrįstai ir reikšmingu mastu padidintos prekių ir paslaugų kainos. 
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Didžioji dauguma Lietuvos žmonių asmeniškai pajuto akivaizdų prekių ir paslaugų kainų padidėjimą po to, kai buvo įvestas euras. Todėl masinis lietuvių apsipirkinėjimas Lenkijoje ir milžiniškos eilės prie pigių prekių, kurias pasiūlė Lietuvoje atsidaręs naujas prekybos tinklas, yra dėsningas reiškinys, keliantis nuostabą nebent nomenklatūrai ir vadinamojo „elito“ atstovams, kurie neįsivaizduoja eilinių piliečių patiriamo skurdo masto. Kadangi premjeras ir jam pavaldus Statistikos departamentas nenori pripažinti akivaizdaus pabrangimo, nusprendėme kreiptis į teismą ir teisiniu būdu priversti Lietuvos valdžią pripažinti savo atsakomybę dėl to, kad nesugebėjo suvaldyti kainų didinimo,“ – sakė N. Puteikis.

Skunde Vilniaus apygardos administraciniam teismui nurodoma, kad atsakomybė dėl nepagrįsto ir reikšmingo prekių ir paslaugų kainų padidinimo įvedus eurą tenka vyriausybei, kuri buvo viešai įsipareigojusi ir privalėjo kontroliuoti procesą, tačiau to nepadarė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...