Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.17 16:26

Prie Seimo – mitingas prieš naująjį Darbo kodeksą

Nors Seimas iš darbotvarkės ketvirtadienį ir išbraukė Darbo kodekso tvirtinimą, profsąjungos vis tiek surengė mitingą reikšdami nepasitenkinimą naujuoju kodeksu. Į mitingą prie Seimo susirinko maždaug 300 žmonių.

Pasak mitinguotojų, jų labiausiai netenkina neapibrėžtos apimties darbo sutarčių įteisinimas, išeitinių išmokų mažinimas, darbuotojų teisių suvaržymas per streiką.

Iš įvairių šalies įmonių į sostinę mitinguoti atvykę darbuotojai sako, kad pagrindinis jų noras gauti didesnius atlyginimus, tinkamas socialines garantijas.

„Vėl grąžintos į tekstą nulinės darbo sutartys – tai pačios blogiausios sutartys, tą yra pažymėjusi ir Europos Komisija. Tą turi tik dvi šalys. Nereikėtų daryti tokių žingsnių – grąžinti terminuotų sutarčių prailginimą, terminuotų 5 metų sutarčių galimybę vėl jas tęsti – tas yra labai blogai. Kas dar čia yra  – išeitines išmokas nori vėl išbraukti iš teksto, išeitinių išmokų dydžius norima palikti kažkokiam įstatymui, kuris dar nepriimtas“, – sako Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narys Algirdas Sysas tvirtina, kad teikiant dabartinį kodeksą 2002-aisiais taip pat kilo protestai, tačiau, anot jo, darbo santykiai visada yra interesų konfliktas.

„2002 metais stovėjau tribūnoje, buvau komiteto pirmininkas, kuris teikė dabar veikiantį Darbo kodeksą. <...> Aš turiu iškarpas iš laikraščių, kur mane sumaišė su žemėmis ir tos pačios profsąjungos, ir darbdaviai. Vieni pasakė, kad verslo Lietuvoj neliks, kiti pasakė, kad profsąjungų neliks. Bet 13 metų verslas klesti, profsąjungos gyvuoja. Aš manau, kad darbo santykiai visada yra interesų konfliktas“, – tikina A. Sysas.

Parlamentarai imtis darbo kodekso tvirtinimo planuoja kitą savaitę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi