Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.16 11:15

Priimtos įstatymo pataisos, turinčios užtikrinti apsaugą nuo diskriminacijos dėl lyties

LRT.lt 2016.06.16 11:15

Seimas priėmė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pataisas, užtikrinančias efektyvesnę asmenų apsaugą nuo diskriminacijos lyties pagrindu, tikslesnę įstatymo atitiktį Europos Sąjungos (toliau – ES) teisei ir ES Teisingumo Teismo sprendimų įgyvendinimą, rašoma pranešime spaudai.

Į įstatymą grąžinta iki 2014 m. galiojusi nuostata, draudžianti ne tik seksualinį priekabiavimą, bet ir priekabiavimą dėl asmens lyties darbo vietoje.

Įstatymas papildytas nuostata, numatančia, kad turi būti  užtikrintos vienodos sąlygos įsigyti prekes ir paslaugas bei jomis naudotis, nediskriminuojant asmenų dėl lyties, įskaitant mažiau palankų požiūrį į moteris dėl nėštumo ir gimdymo bei vaiko žindymo, išskyrus įstatyme numatytą atvejį.

Priimtomis pataisomis patikslintas reglamentavimas nustatant moterų ir vyrų lygias teises pažeidžiančius prekių pardavėjo, gamintojo ar paslaugų teikėjo veiksmus.

Taip pat patikslintas diskriminuojančių skelbimų reglamentavimas, nustatant, kad skelbimuose priimti į darbą, valstybės tarnybą arba mokytis draudžiama nurodyti reikalavimus, suteikiančius pirmenybę vienai iš lyčių (išskyrus įstatyme numatytą atvejį), reikalauti iš darbo ieškančių asmenų informacijos apie jų šeiminę padėtį, amžių (išskyrus įstatyme numatytus atvejus), privatų gyvenimą ar šeimos planus

Įgyvendinant ES Teisingumo Teismo sprendimą byloje numatoma atsisakyti nuostatos, leidžiančios taikyti išimtį dėl lyties apskaičiuojant išmokų dydžius socialinės apsaugos sistemose.

Pataisos priimtos už balsavus 56, prieš – 4, susilaikius 39 Seimo nariams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi