Lietuvoje

2013.03.21 09:20

Kauno valdininkai nespėjo pasirūpinti savo ir miestiečių saugumu

Kauno savivaldybės valdininkai pavėlavo paskelbti viešųjų pirkimų konkursą, todėl balandį mieste greičiausia bus išjungtos vaizdo stebėjimo kameros. Kada jos vėl veiks, neaišku.  

Kauno savivaldybės valdininkai pavėlavo paskelbti viešųjų pirkimų konkursą, todėl balandį mieste greičiausia bus išjungtos vaizdo stebėjimo kameros. Kada jos vėl veiks, neaišku.

Policijos pareigūnai sako, ten, kur kameros yra, nusikaltimų per kelerius metus sumažėjo trečdaliu.

Kaune vaizdo stebėjimo kameros įrengtos 25 vietose, daugiausiai jų – miesto centre, senamiestyje, taip pat judriose sankryžose. Praėjusį gruodį savivaldybė skelbė, kad balandį kamerų bus dar daugiau. Tačiau pažadų valdininkai neištesėjo – balandžio 11ąją baigiasi sutartis su kameras prižiūrinčia bendrove, tačiau savivaldybė iki šiol nesugebėjo paskelbti viešųjų pirkimų konkurso naujam rangovui rasti.

„Miesto taryba nepriėmė laiku tarybos sprendimo, tik spalio pradžioj buvo priimtas sprendimas, sudaryta direktoriaus įsakymu darbo grupė, kuri užsiėmė dirbti ir analizuoti, kokia yra padėtis“, – sako Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Steponas Vaičikauskas.

Konkursą ketinama skelbti netrukus, tačiau patys valdininkai pripažįsta, kad rangovo paieškos užtruks mažiausiai tris mėnesius, o jei rezultatai bus apskųsti – ir iki pusmečio. Tad balandžio 11 d. kameras mieste esą reikės išjungti. Policijos duomenimis, ten, kur yra kameros, nusikaltimų mažėja, pernai jomis užfiksuota daugiau kaip 800 įvairių pažeidimų.   

Kad miestas neliktų be vaizdo stebėjimo kamerų, savivaldybė griebėsi šiaudo – Viešųjų pirkimų tarnybos prašo leidimo derėtis su dabar jas prižiūrinčia bendrove ir pasirašyti laikiną sutartį. Tarnybos atstovai „Panoramai“ sakė, kad savivaldybei anksčiausiai atsakys tik balandžio viduryje, mat ir tokio leidimo Kauno valdininkai neskubėjo paprašyti.