Lietuvoje

2016.06.16 10:13

Ne vaikai keliaus į stovyklą, bet stovykla atkeliaus pas vaikus

Greta Klimkaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.06.16 10:13

Po Lietuvą pradeda keliauti nemokama socialinių įgūdžių stovykla vaikams. Organizatoriai sako, kad ji ypatinga tuo, jog ne vaikams teks važiuoti į stovyklą, bet stovykla atvažiuos pas vaikus. Šis projektas yra prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.

Fotografuoti, vaidinti, žiūrėti filmus ar atlikti savęs pažinimo pratimus – visa tai nemokamai galės veikti vyresni 12–16 metų moksleiviai keliaujančioje stovykloje „Voratinklis“, kai ši atvyks į jų miestą. Ketvirtadienį stovykla prasideda Alytuje. Tris dienas nuo 10 valandos ryto iki 10 vakaro vaikai galės dalyvauti stovyklos veiklose prie švento Benedikto gimnazijos ir miesto parke. 

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Valdas Jankauskas sako, kad stovyklos komanda sieks ugdyti moksleivių socialinius įgūdžius.

„Mes tiesiog organizuojam tokią naujovę, kad kuo daugiau vaikų galėtų vasarą lankyti stovyklas, užsiėmimus. Esmė yra ta, kad ne vaikai važiuoja į stovyklas, o stovykla važiuoja pas vaikus“, – sako V. Jankauskas.

Keliaujančios stovyklos autobusas aplankys dar 6 miestus ir miestelius: Kėdainius, Tauragę, Šilalę, Raguvą ir Obelius. Trumpalaikės trijų dienų stovyklos bus įkurtos parkuose, aikštėse ar paplūdimiuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.