Lietuvoje

2016.06.16 00:16

JAV vadovaus vienam iš keturių Baltijos šalyse ir Lenkijoje kuriamų batalionų

BNS2016.06.16 00:16

Jungtinės Valstijos vadovaus vienam iš keturių Baltijos šalyse ir Lenkijoje kuriamų tarptautinių NATO batalionų, kurie kuriami Rusijai atgrasyti, trečiadienį patvirtino Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.

„Jungtinės Valstijos nusprendė būti viena iš kertinių šalių“, – žurnalistams Briuselyje sakė A. Carteris.

Jis kol kas neatskleidė, kurioje valstybėje JAV kurs karinį vienetą.

To kol kas neatskleidžia ir Vokietijos bei Didžiosios Britanijos gynybos ministrai, kurie anksčiau paskelbė, kad du iš keturių batalionų bus kuriami jų karių pagrindu.

Aljansui ieškant ketvirtos šalies vadovauti kuriamam vienetui, Kanados gynybos ministro atstovė spaudai Jordan Owens BNS sakė, kad „Kanada aktyviai svarsto galimybes efektyviai prisidėti prie sustiprintos NATO gynybos ir atgrasymo laikysenos“.

Amerikiečių gynybos sekretorius taip pat pabrėžė, kad Jungtinėms Valstijoms keturiskart didinant karinį biudžetą Europai jos rytuose bus dislokuota rotuojama pėstininkų brigada. Tai bus trečia JAV brigada Europoje.

„Atgrasymas Europoje nebuvo prioritetas ir mes jo nepraktikavome 25 metus, ir aš tikiuosi, kad nuo šiol tai bus atvirkščiai ir kad mes tai darysime“, – sakė A. Carteris.

Kiekvieną iš batalionų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje sudarys tarp 500 ir tūkstančio karių. Jie kuriami kaip atgrasymo priemonė reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje ir karinį aktyvumą Baltijos jūros regione.

Lietuvos politikai anksčiau yra skelbę, kad Lietuvoje kuriamo bataliono pagrindą sudarys Vokietijos kariai, o kitos valstybės prie jo prisidės mažesniais pajėgumais.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23