captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius: be Ukrainos Europos projektas – neužbaigtas

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 15 dieną Vilniuje susitikime su pirmuoju Ukrainos prezidentu Leonidu Kravčuku pažymėjo, kad Ukraina priklauso Europai ir be Ukrainos Europos projektas nėra užbaigtas, rašoma pranešime spaudai.
L. Kravčukas (kairėje) ir L. Linkevičius (dešinėje). URM nuotr.
L. Kravčukas (kairėje) ir L. Linkevičius (dešinėje). URM nuotr.

„Ukrainiečiai yra europiečiai, tai nekvestionuojama ir visuomet tą pabrėžiame, tačiau atsakomybė už Ukrainos sėkmę ir euroatlantinę šalies integraciją taip pat priklauso patiems ukrainiečiams. Sėkmę lems jų atsidavimas reformoms ir kova su korupcija“, – sakė L. Linkevičius.

Anot L. Kravčuko, Ukraina negrįžtamai pasirinko Europos kelią ir niekada nuo jo nenukryps, nes tokia yra daugumos ukrainiečių valia. Jis dėkojo už tvirtą Lietuvos paramą Kijevui šiuo nelengvu Ukrainai laikotarpiu, dėkojo visoms Vakarų šalims už tvirtą laikyseną agresoriaus atžvilgiu ir pagalbą Ukrainai.

L. Linkevičius ir L. Kravčukas susitikime aptarė dvišalių santykių dinamiką, dabartinę padėtį Ukrainoje, Minsko susitarimų vykdymą, Normandijos ketverto derybas, užsienio politikos procesus ir jų tendencijas Vidurio ir Rytų Europoje.

Pokalbyje taip pat buvo kalbėta apie Belovežo susitarimą, kurį Baltarusijoje 1991 m. gruodžio 8 d. kartu su Borisu Jelcinu ir Stanislavu Šuškevičiumi pasirašė ir L. Kravčukas. Susitarimas teisiškai panaikino Sovietų Sąjungos egzistavimą. Šiemet minimas susitarimo pasirašymo dvidešimtpenkmetis.

L. Kravčukas Lietuvoje dalyvauja Gedulo ir vilties dienos renginiuose.

Ukraina, panašiai kaip ir Lietuva, patyrė masinius trėmimus ir kitas sovietines represijas, o 1932–1933 m. Holodomoro metu nuo bado žuvo keli milijonai ukrainiečių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...