Lietuvoje

2016.06.15 15:02

R. Kurlianskio advokatas: politikai patys nuolat ko nors prašydavo

BNS2016.06.15 15:02

Korupcija įtariamas koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis bendraudavo su politikais, šie patys prašydavo paramos, teigia verslininko advokatas Romualdas Mikliušas.

„Politikai nuolat kreipdavosi, kažko prašydavo: paremti jų elektoratą, jų kažkokias iš jų rinkimų apygardų įmones ir panašiai. Nuolatinis procesas, kuris vykdavo“, – trečiadienį teisme žurnalistams sakė gynėjas.

Jis patvirtino, kad byloje minima kelio Vilnius-Utena rekonstrukcija, Jono Basanavičiaus paminklo statymas Vilniuje, kredito unijų veiklos reglamentavimas.

„Kad įrodytų kyšio priėmimą, maža rasti pinigus – reikia įrodyti susitarimus, tyčią ir visa kita. Mes nusikaltimo sudedamųjų dalių ir įrodymų nematėme“, – teigė gynėjas.

Teisėsauga įtaria, kad „MG Baltic“ žiniasklaidos grupės vadovas R. Kurlianskis perdavė 106 tūkst. eurų kyšį tuometiniam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui ir 25 tūkst. eurų kyšį Darbo partijos atstovui Seime V. Gapšiui už koncernui palankių sprendimų priėmimą.

„Eina kalba apie eilės įstatymų priėmimą, kurie, ikiteisminuo tyrimo duomenimis, galėjo būti palankūs ar (dėl kurių galėjo) turėti interesą piliečio R. Kurlianskio atstovaujamas koncernas „MG Baltic“. Tam tikri įstatymai, jie yra prasprūdę viešai, taip pat ir verslo projektai, dėl kurių turėjo balsuoti Seimas“, – trečiadienį žurnalistams sakė Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius.

Kol kas R. Kurlianskis nebendradarbiauja su teisėsauga, tačiau advokatas žadėjo, kad ateityje klientas duos parodymus.

R. Mikliušas prognozavo, kad šis tyrimas subliūkš. Jis teigė nematąs teisminės šios bylos perspektyvos. Advokatas sakė, kad naujausi įtarimai jo klientui susiję su civilinėmis sutartimis, jos įvertintos kaip nusikaltimai. Pirmadienį R. Kurlianskiui buvo pateikti įtarimai dėl Seimo nario Vytauto Gapšio papirkimo. Kyšiu laikomos V. Gapšio išsiderėtos nuolaidos koncerno valdomose televizijose.

„Manau, kad dabar tyrimas nutils, kaip kad dažnai būna STT bylose. Čia pirminiai veiksmai, jie visi padaryti ir dabar, matyt, labai kažkokio didelio judėjimo nebus“, – sakė jis.

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismas atmetė prokurorų prašymą dviem mėnesiams suimti R. Kurlianskį. Teismas nusprendė, kad suėmimui nėra pagrindo, nes įtariamasis tvirtais socialiniais ryšiais susijęs su Lietuva, turi šeimą, eina vadovaujančias pareigas.

R. Kurlianskis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo“ grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybos pirmininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.