captcha

Jūsų klausimas priimtas

Komitetas iš naujo tarsis dėl šeimos sąvokos

Seimas paskyrė Socialinių reikalų ir darbo komitetą pagrindiniu iš naujo svarstyti Konstitucijos pataisas, papildančias šeimos sąvoką.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Birželio 2 d. Seimas po I svarstymo nusprendė grąžinti iš naujo komitete svarstyti Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siūloma Konstituciją papildyti nuostatomis, reglamentuojančiomis, kad šeima sukuriama sudarius santuoką. Šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės. Valstybė

Šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas priėmė sprendimą siūlyti projektą atmesti. Tokiam sprendimui Seimas nepritarė balsuodamas: už – 29, prieš – 54, susilaikius – 9.

Seimo posėdžiui pirmininkavęs Seimo pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas, vadovaudamasis Seimo statuto 170 straipsniu, pasiūlė grąžinti projektą iš naujo svarstyti Teisės ir teisėtvarkos komitetui, kadangi šio straipsnio 4 dalis numato, kad pagrindinis Konstitucijos keitimo įstatymo projektus svarstantis komitetas yra Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Seimo nariai pasisakė, kad tokioje situacijoje turi būti taikomas Seimo statuto 151 straipsnio 3 dalies 2 punktas: tuo atveju, kai pagrindinis komitetas siūlo projektą grąžinti iniciatoriams arba projektą atmesti, o Seimas tokiai išvadai nepritaria, Seimas gali paskirti kitą pagrindinį komitetą arba sudaryti specialią komisiją įstatymo projektui tobulinti.

Neradus bendro sprendimo Seimo pirmininko pavaduotojas A. Sysas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. Ši  nusprendė, kad nepritarus pagrindinio Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadai, kurioje siūloma grąžinti projektą tobulinti arba jį atmesti, turi būti taikomas Seimo statuto 151 straipsnio 3 dalies 2 punktas.

Antradienį Seimas, 61 parlamentarui balsavus už, 6 – prieš ir 21 susilaikius, pritarė Etikos ir procedūrų komisijos išvadai.

Alternatyvaus balsavimo metu 57 Seimo nariai balsavo už tai, kad šio projekto svarstymas būtų perduotas Socialinių reikalų ir darbo komitetui, 37 – už tai kad šį klausimą svarstytų speciali arba Konstitucijos komisijos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...