Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.14 12:12

Pirmą kartą JT komitetui pirmininkaus Izraelis

ELTA 2016.06.14 12:12

Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja pirmą kartą organizacijos gyvavimo istorijoje pirmininkauti vienam iš šešių savo komitetų išrinko Izraelį. Palestiniečiai ir arabų šalys pasmerkė šį sprendimą, rašo agentūra „Deutsche Welle“. 

Už tai, kad JT Teisės reikalų komitetui pirmininkautų Izraelis, balsavo 109 iš 193 valstybių narių. Nors šis vaidmuo daugiau simbolinis ir procedūrinis, tikimasi, kad tai sustiprins Izraelio įvaizdį JT. Pirmininkaudama komitetui, šalis teiks ataskaitas Generalinei Asamblėjai apie klausimus, susijusius su tarptautine teise. Kiti penki JT komitetai prižiūri šias sritis: nusiginklavimo, ekonominius ir finansinius klausimus, žmogaus teises, dekolonizaciją ir JT biudžetą.

Niekas nebalsavo prieš, 23 susilaikė, 14 balsavimo kortelių paskelbtos negaliojančiomis, o 43 balsavo už kitus kandidatus.

Izraelio ambasadorius JT Danny Danonas reporteriams sakė „labai besididžiuojąs būdamas pirmuoju izraeliečiu, tapusiu komiteto pirmininku“.

Komiteto pirmininkai dažniausiai renkami bendru susitarimu, tačiau šiuo atveju arabų tautų prašymu surengtas slaptas balsavimas. Arabų tautos išreiškė prieštaravimus dėl D. Danono kadencijos.

Palestinos įgaliotinis Riyadas Mansouras sukritikavo sprendimą, sakydamas, kad organizacija turėjo išrinkti „labai atsakingą kvalifikuotą kandidatą, o ne didelį tarptautinės teisės pažeidėją“.

„Negalime sutikti su tuo, kad šalis kaip Izraelis, tarptautinės ir humanitarinės teisės pažeidėja bei paskutinė pasaulyje egzistuojanti kolonijinė jėga, turi teisę vadovauti Teisės reikalų komitetui“, – sakė Jemeno ambasadorius Khaledas Alyemanys, vadovaujantis arabų grupei JT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi