Lietuvoje

2016.06.13 11:03

Ketinama pateikti oficialius įtarimus R. Kurlianskiui

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2016.06.13 11:03

Generalinė prokuratūra ketina pateikti oficialius įtarimus koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, susijusius su parlamentaro, „Darbo partijos“ nario Vytauto Gapšio epizodu.

Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius sako, kad oficialūs įtarimai, susiję su šiuo politiku, verslininkui iki šio nebuvo pateikti dėl jo advokatų didelio užimtumo.

„Prokuroro nuomone, duomenų yra pakankamai skirti šią kardomąją priemonę piliečiui R. Kurlianskiui, t. y. egzistuoja pagrindai ir sąlygos, kurie numatyti Baudžiamojo proceso įstatyme, kuriuos įstatymas apibrėžia kaip trukdymą procesui, taip pat ir pagrįstą manymą, kad būdamas laisvėje pilietis R. Kurlianskis galėtų slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir teismo“, – žurnalistams po teismo posėdžio sakė ikiteisminį tyrimą koordinuojantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius.

Pasak prokuroro, nuo birželio 2 d. R. Kurlianskiui yra surašytas papildomas įtarimas – įtarime inkriminuojami keli epizodai, susiję su Seimo nario Vytauto Gapšio papirkimu, prekyba poveikiu, – tik dėl įtariamojo advokatų negalėjimo antra savaitė jam to negalima pareikšti. Ar kreipsis į Seimą dėl V. Gapšio teisinio imuniteto, J. Laucius tiksliai neatsakė.

Klausiamas, ar šiame ikiteisminiame tyrime pareikšti įtarimai naujiems asmenims ar papildyti, prokuroras sakė, kad šiuo metu įtariamųjų yra tiek, kiek yra.

„Galbūt jų galėtų atsirasti daugiau, tačiau kai kurie iš jų yra saugomi imunitetų nuo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn“, – teigė J. Laucius.

Į teismo posėdį pirmadienio rytą atvyko ir pats R. Kurlianskis su savo advokatu Romualdu Mikliušu. Nuo komentarų jie susilaikė.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį išnagrinėjo Generalinės prokuratūros skundą nepratęsti suėmimo politinės korupcijos byloje įtariamam R. Kurslianskiui. Nutartis bus skelbiama trečiadienį. Sprendimas bus galutinis ir neskundžiamas.

Pirmadienį po pietų Generalinėje prokuratūroje taip pat turėtų apsilankyti pats R. Kurlianskis su savo advokatu, kur jis bus supažindinamas su pareikštais įtarimais.

ELTA primena, kad teisėsauga tiria įtarimus, kad R. Kurlianskis buvusiam Seimo nariui ir buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui galėjo perduoti 106 tūkst. eurų kyšį.

R. Kurlianskis buvo sulaikytas gegužės 12 dieną, jam pateikti kaltinimai papirkimu ir prekyba poveikiu bei neteisėtu disponavimu informacija, kuri yra valstybės paslaptis. Į laisvę iš Lukiškių jis paleistas gegužės 31 d.

E. Masiuliui pateikti įtarimai prekyba poveikiu, neteisėtu praturtėjimu ir kyšininkavimu. Iš viso kratos metu pas jį namuose rasta 250 tūkst. eurų. Politikas jam pareikštų įtarimų nepripažįsta.

Šiame ikiteisminiame tyrime atsidūrė ir Seimo nario „darbiečio“ V. Gapšio pavardė – teisėsauga jo namuose ir darbo kabinete atliko kratas, jis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) apklaustas kaip specialusis liudytojas. R. Kurlianskiui gali būti pareikšti įtarimai davus kyšį V. Gapšiui. Galimos politinės korupcijos byloje kratos buvo atliktos ir didžiausios Lietuvoje verslo grupės „Vilniaus prekyba“ pagrindinio akcininko Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamos bendrovės „Bertona Holdings Limited“ Lietuvos skyriaus vadovės Dianos Dominienės darbo vietoje ir namuose.

STT praėjusį penktadienį taip pat atliko kratas Kauno miesto tarybos nario, šešėlinio Liberalų sąjūdžio susisiekimo ministro Rimanto Mikaičio namuose Kaune, taip pat – Seimo nario, Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojo Gintaro Steponavičiaus fondo patalpose Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.