Lietuvoje

2016.06.13 09:46

R. Kurlianskis Vilniaus savivaldybėje lankydavosi kaip savo biure

Šarūnas Černiauskas, 15min.lt2016.06.13 09:46

Nors Vilniaus meras Remigijus Šimašius jau pirmosiomis korupcijos skandalo dienomis atsiribojo nuo koncerno „MG Baltic“, faktai iš jo vadovaujamos savivaldybės gali kelti įvairių minčių. Mat Eligijaus Masiulio ir Vytauto Gapšio papirkimu įtariamas koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis Vilniaus savivaldybėje galėjo lankytis kada ir pas ką įsigeidęs.

Norint patekti į Vilniaus savivaldybės administracijos patalpas, nuo daugelio struktūrinių padalinių iki pat mero kabineto, reikalingas leidimas. Magnetinė kortelė atveria kelius į savivaldybės dangoražį. Kaskart lankantis savivaldybėje galima prašyti vienkartinio leidimo. Meras, kiti Vilniaus tarybos nariai ir savivaldybės darbuotojai, suprantama, turi nuolatinius leidimus. Tokį turėjo ir R. Kurlianskis.

Visos durys atviros – bet be mero žinios?

15min turimi duomenys rodo, kad nuolatinis leidimas patekti į savivaldybės pastatą R. Kurlianskiui išduotas šių metų pradžioje. Leidimo išdavimą vizavo ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė.

Tiesa, A. Vaitkunskienės viza ant R. Kurliansko prašymo atsidūrė gerokai vėliau, nei „MG Baltic“ viceprezidentui išduotas raktas į visus Vilniaus valdininkų kabinetus. 15min žiniomis, leidimą laisvai lankytis savivaldybės dangoraižyje R. Kurlianskis gavo tą pačią dieną, kai jo paprašė. A. Vaitkunskienės viza ant dokumento atsidūrė apie dviem savaitėmis vėliau.

Beje, dokumente yra grafos, kuriose verslininkas privalėjo nurodyti, kokiai struktūrai atstovauja, kokiais tikslais ir kaip dažnai ketina lankytis savivaldybėje. Taip pat – savivaldybės padaliniai, kuriuose jis pageidauja lankytis. Visi šie langeliai dokumente liko tušti.

Vilniaus meras R. Šimašius 15min teigė nežinojęs, kad R. Kurlianskis disponavo tokiu leidimu. Sostinės galva pažadėjo pasiaiškinti, ar raktas nuo visų jo vadovaujamos savivaldybės durų „MG Baltic“ viceprezidentui išduotas teisėtai. Meras taip pat patikino, kad R. Kurlianskis su juo pačiu nesusitikinėjo.

A. Vaitkunskienė: tokių leidimų daug

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė A. Vaitkunskienė 15min teigė nepamenanti, ar R. Kurlianskis turi leidimą neribotai lankytis savivaldybėje.

„Atleiskite, aš dabar neatsimenu, kas turėjo, kiek, kokių leidimų“, – kalbėjo administracijos vadovė.

Vis dėlto ji teigė nematanti nieko ypatingo tame, kad R. Kurlianskis turėjo tokį leidimą.

„Prašo pastovaus leidimo, jeigu įgyvendina projektus, dalyvauja visuomeninėse komisijose, dalyvauja derinimuose projektų“, – aiškino A. Vaitkunskienė.

Administracijos vadovės teigimu, tokiais leidimais disponuoja ir daugiau verslininkų – esą taip sykiu sumažinamas krūvis savivaldybės darbuotojams, kuriems nereikia kaskart išrašinėti naujų leidimų savivaldybėje reikalų turintiems verslo atstovams.

„Jų turėjo daug asmenų – ir turi daug asmenų“, – sakė A. Vaitkunskienė, pridurdama, esą tokia pati tvarka galiojo ir Artūro Zuoko laikais, o leidimais disponuoja ir, pavyzdžiui, kai kurie nekilnojamojo turto vystytojai ar architektai. Direktorės žodžiais, nuolatiniais leidimais tebedisponuoja ir dalis asmenų, kuriems jie buvo išduoti meru būnant A. Zuokui.

„Buvo užėjęs ir pas mane“

Paklausta, ar leidimų prašantys asmenys turi nurodyti, kam atstovauja ir kokiu tikslu lankysis savivaldybėje, pašnekovė buvo lakoniška – esą jie tai „arba nurodo, arba tai jau yra žinoma“.

Ji taip pat patvirtino, kad leidimu R. Kurlianskis naudojosi. Vienas iš asmenų, su kuriais savivaldybėje susitikinėjo „MG Baltic“ viceprezidentas – pati A. Vaitkunskienė.

„Ponas Kurlianskis, manau, ne pas vieną žmogų užeidavo savivaldybėje. Buvo užėjęs ir pas mane“, – neslėpė administracijos direktorė.

Vilniaus savivaldybė 15min pateikė ilgą sąrašą asmenų, turinčių nuolatinius leidimus patekti į savivaldybės patalpas. Daugiausiai tokių leidimų išduota valstybės ir savivaldybės įstaigų darbuotojams, sąraše netrūksta ir politikų. Leidimus turi ir nemenkas būrys verslininkų. Tarp jų – Arvydas Avulis, Robertas Dargis bei Mindaugas Marcinkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.