Lietuvoje

2021.04.27 17:27

SAM: Vilniui perduotos vakcinos iš savivaldybių, kuriose situacija santykinai geresnė

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt, Ramūnas Jakubauskas, BNS2021.04.27 17:27

Sveikatos apsaugos ministro atstovė teigia, kad perskirstytos ir Vilniui atiduotos vakcinos buvo paimtos iš savivaldybių, kuriose sergamumo COVID-19 situacija yra santykinai geresnė. Tiesa, kaip gali atrodyti vakcinų tiekimas kitą savaitę, anot ministro patarėjos, dar ankstoka.

Kaip portalui LRT.lt komentavo sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patarėja Aistė Šuksta, ministerija stebi ir reaguoja į susidariusią ir nuolat kintančią situaciją proaktyviai. Jos teigimu, šiuo metu metu vakcinos yra skirstomos pagal nesuvakcinuotų prioritetinių grupių procentą savivaldybėse, tačiau neatmetama galimybė, esant poreikiui, daryti vakcinų perskirstymus.

„Ministerija jau anksčiau yra kalbėjusi, kad susidarius sudėtingai epidemiologinei situacijai galimi vakcinų kiekių perskirstymai. Savo ruožtu ministerija bendrauja ir bendradarbiauja su visomis šalies savivaldybėmis, o apie galimus pokyčius skirstant vakcinas stengiasi įspėti kaip įmanoma greičiau, tuo pačiu įvertinus ir visus įrankius situacijai stabilizuoti“, – komentavo ministro patarėja.

Kaip teigė A. Šuksta, pirmadienio vakcinų perskirstymas įvyko, gavus duomenis iš gydymo įstaigų dėl lovų (skirtų COVID-19 ligoniams) po penktadienio ir savaitgalio, todėl spręsti, kaip bus skirstomos vakcinos kitą savaitę, šiuo metu būtų dar ankstoka.

„Vilniuje situacija yra neeilinė, užimta daugiau nei 85 proc. lovų, skirtų COVID-19 ligoniams. Vakcinos perimtos iš tų savivaldybių, kuriose epidemiologinė situacija yra santykinai geresnė, užimtų COVID-19 lovų ligoninėse skaičius – mažesnis“, – teigė A. Šuksta.

Ministerija tikisi, kad didėjant į Lietuvą pristatomų vakcinų nuo COVID-19 srautams situacija dėl jų perskirstymo savivaldybėms stabilizuosis.

„Vertindami didėjančius vakcinų pristatymo į Lietuvą srautus, tikimės, kad ši visų savivaldybių solidarumo pareikalavusi situacija netrukus stabilizuosis“, – BNS antradienį teigė ministerijos atstovas spaudai Julijanas Gališanskis.

Jis tai sakė BNS ministerijos paklausus, kodėl dalis vakcinų Vilniaus miestui perskirstyta ir iš Anykščių rajono savivaldybės, kuri pagal sergamumą taip pat yra viena iš „juodųjų“ zonų.

Ministerijos atstovas teigia, kad, nepaisant to, 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų Anykščių rajone atitinka šalies vidurkį, pandemijos pagreitis rodo „gerą dinamiką“, o situacija šio rajono ir Utenos apskrities ligoninėse yra stabili.

Prie stabilios padėties prisidėjo ir priemonės, kurių imtasi po to, kai buvo atrasta nauja COVID-19 atmaina.

„Prie padėties stabilizavimo Anykščių rajono savivaldybėje prisidėjo ir tai, kad nustačius naują koronaviruso atmainą buvo imtasi papildomų prevencijos priemonių: vykdomas intensyvesnis testavimas, ypač atidžiai stebima epidemiologinė situacija, sustiprinti visi saugumo reikalavimai viešose vietose“, – sakė ministerijos atstovas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad Anykščių rajono savivaldybė yra viena sparčiausiai gyventojus skiepijančių savivaldybių – bent vieną vakcinos dozę jau gavo 28,3 proc. jos gyventojų, arba 5,5 proc. daugiau už šalies vidurkį.

SAM atstovo teigimu, pirmadienį Anykščių rajonas sulaukė 444 naujų „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozių, o iš viso tądien savivaldybė turėjo 575 nepanaudotas vakcinos dozes.

„Stebint skiepijimo tempą šioje savivaldybėje, šių vakcinų turėtų užtekti bent kelioms dienoms. Šią savaitę į Lietuvą atvyks naujos vakcinų siuntos, kurios taip pat bus skirstomos visoms savivaldybėms“, – tvirtina J. Gališanskis.

Anykščių rajone sergamumas per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų siekia 566 atvejus, kai bendras šalies vidurkis yra 534, tuo metu Vilniuje – 982.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt