Lietuvoje

2016.06.12 18:14

LRT RADIJĄ 90-mečio proga pasveikino prezidentė ir premjeras

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.06.12 18:14

Sekmadienį LRT radijas švenčia 90-ies metų jubiliejų. Šia proga sveikinimo žodžius tarė ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė bei ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Su Jūsų laidomis augo ir brendo visa dabartinė Lietuva – mes visi, karta po kartos, todėl esate mūsų bendros istorijos dalis. Radijas išgyveno viską, ką patyrė Lietuva, kiekvienas jos žmogus, todėl ir tapo toks savas ir artimas tarsi giminė – tas, kuris visada šalia, sveikinasi su pirmaisiais gaidžiais, gyvena dienos rūpesčiais, kuriam svarbu viskas, kas vyksta mūsų gyvenime – ir Lietuvoje, ir pasaulyje.

Iš radijo galime pasimokyti, kaip sulaukus tokio garbaus amžiaus, sukaupus tiek patirties, kalbėti jaunais balsais, spinduliuoti į eterį energiją ir kūrybiškumą. Linkiu dabartinei LRT komandai, radijo veteranams, klausytojams didžiausios sėkmės, gerų naujienų ir įdomių laidų. Ir toliau gyventi Lietuvos ritmu, jaučiant ir pasaulio pulsą“, – gerų žodžių negailėjo šalies prezidentė D. Grybauskaitė.

„Lietuvos radijas yra tapęs įtakingu politinio lauko veikėju, labai operatyviai reaguojančiu į įvykius, telkiančiu žmones. Prisiminkime nepriklausomybės pradžią – visos žinios ateidavo iš nacionalinio radijo. Toks pripratimas išliko iki dabar. Kai grįžtu iš komandiruotės, važiuojant iš oro uosto iš karto rūpi, kokias žinias praneša Lietuvos radijas. Visai nesvarbu, kad girdi ir tokias nuomones, su kuriomis nesutinki ir nori pasiginčyti.

Manau, kad vienas didžiausių Lietuvos radijo privalumų, kuris garantuoja daugybę klausytojų – teminė laidų struktūra įvairiausio amžiaus ir pomėgių žmonėms. Linkiu, kad Lietuvos radijas, švęsdamas savo jubiliejus ateityje, visada turėtų tokią gausią ir ištikimą auditoriją kaip dabar“, – linkėjo premjeras A. Butkevičius.

Pirmoji Lietuvos radijo laida truko pusvalandį, o studija buvo įrengta paprastoje telefono būdelėje.

Prieškariu radijas tiesiogiai transliuodavo žinias, paskaitas, pramogines laidas, koncertus ir sporto renginius. Kilus Antrajam pasauliniam karui ir po jo, radijui penkis dešimtmečius teko būti okupacinių jėgų ruporu. Radijo balsas ėmė keistis Atgimimo laikotarpiu. Ilgametė radijo žurnalistė Janina Mateikienė sako, kad Nepriklausomybės pradžioje radijas vienijo žmones ir teikė viltį.

Šiandien Lietuvos radijas išlieka viena populiariausių stočių šalyje. Vilniuje įsikūręs visuomeninis transliuotojas ne tik praneša apie svarbiausius šalies ir pasaulio įvykius, bet ir stengiasi būti erdve įvairioms nuomonėms, diskusijoms ir suteikti balsą piliečiams. Pasak UNESCO generalinio direktoriaus patarėjo Henriko Juškevičiaus, radijas geba ugdyti klausytoją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.