Lietuvoje

2016.06.11 12:51

G. Landsbergis abejoja bendrais ateities planais su Liberalų sąjūdžiu

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.06.11 12:51

Korupcijos skandalo krečiamo Liberalų sąjūdžio neeiliniame suvažiavime šeštadienį sveikinimo kalbą sakęs Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis tikino nežinantis, ar jo vadovaujama partija galės toliau kurti bendrus planus su liberalais.

„Aš žinau vieną, kad laimėtojų čia nėra. Galima klausti, kas pralaimėjo daugiau. Ir aš manau, kad žinau, kas pralaimėjo daugiausia. Pralaimėjo daugiausia tie, kurie tikėjo, kad Lietuvai atėjo kiti laikai. Kad Lietuva nebėra kolūkis, nebėra medžioklės plotai, kad Lietuva – bendras mūsų visų reikalas“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Jis tikino, kad liberalai ir konservatoriai negali leisti tikintiems žmonėms pralaimėti.

„Šiek tiek labiau pralaimėjo tie, kurie žino, kur teka Merkys ir Ūla, kurie žino, kad vaisiai ir daržovės taip pat yra maisto produktai. Ir mes negalime leisti tiems žmonėms pralaimėti“, – sakė jis.

Tačiau G. Landsbergis tikino, kad kol kas atsakymų į klausimus apie bendrus ateities darbus su liberalais jis neturi. „Aš turiu pasakyti atvirai, aš nežinau ir aš abejoju, ar kas nors žino“.“, – sakė G. Landsbergis.

„Ir aš vis tik tikiu, kad tuos atsakymus mes rasime drauge. To linkiu ir jums“, – pridūrė jis.

Linkėjo nepasiduoti

Liberalų sąjūdžio suvažiavimo pasveikinti atvyko ir Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis ir socialdemokratų partijos vicepirmininkas Ramūnas Burokas.

Jis kalbėjo, kad liberalai yra nepaprastai reikalinga Lietuvai politinė partija, konstruktyvi opozicija.

V. Mazuronis, kurio vadovaujama Darbo partija taip pat figūruoja STT tyrime, kalbėdamas sakė, kad partijos stiprybė kur kas svarbesnė tada, kai jai nesiseka.

„Nuoširdžiai linkiu sėkmės ateinančiose politinėse kovose, kurios, matosi, bus nelengvos visiems. Bet tas, kas nepasiduoda, tas ir nugali“, – sakė jis.

Sveikino verslininkai

Liberalus sveikino Laisvos rinkos instituto vadovas Žilvinas Šilėnas. Jis guodė liberalus, kad jų ideologija vis dar yra tebėra aktuali ir citavo žymiąją Marko Tveno frazę: „Gandai apie mano mirtį buvo gerokai perdėti“.

Liberalus sveikino ir Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas, kuris pasakojo, kad pakeliui sutiko moterį, kuri sakė, jog vis tiek balsuos už liberalus. „Bent vieną balsą jūs dar turite“, – bandė juokauti D. Arlauskas.

Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus taip pat tikino, kad liberalai verslui labai reikalingi ir dėkojo už socialinio modelio gelbėjimą.

„Labai norėčiau padėkoti Gintarui Steponavičiui, kuris labai daug darbo įdeda šiuo klausimu“, – sakė V. Sutkus.

Rinks pirmininką

Liberalų sąjūdis neeilinį suvažiavimą buvo priverstas šaukti tam, kad išsirinktų naują pirmininką.

Į partijos pirmininkus yra iškeltas Seimo frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, parlamentarai Vitalijus Gailius ir Arminas Lydeka, laikinasis partijos vadovas Vilniaus meras Remigijus Šimašius, valdybos narė, Šalčininkų tarybos narė Julija Mackevič, pats savo kandidatūrą kelia kaunietis Sergejus Zverevas.

Juokinga tai, kad šio kandidato nepažįsta net patys Liberalų sąjūdžio vadovai. Šeštadienio suvažiavime paprašyti supažindinti su šiuo kandidatu į pirmininkus jie negalėjo to padaryti.

Ilgalaikis partijos lyderis Eligijus Masiulis gegužės pirmoje pusėje pasitraukė iš pareigų dėl įtarimų paėmus kyšį iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. E. Masiuliui gegužę buvo pateikti įtarimai iš R. Kurlianskio paėmus apie 100 tūkst. eurų kyšį, jis taip pat įtariamas neteisėtu praturtėjimu, politiko namuose radus apie 250 tūkst. eurų.

Penktadienį Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai atliko kratas Kauno miesto tarybos nario liberalo Rimanto Mikaičio namuose Kaune bei Seimo nario, Liberalų sąjūdžio vicepirmininko Gintaro Steponavičiaus fondo vadovo namuose Vilniuje.

Teisėsaugos tyrimas dėl kyšininkavimo smogė Liberalų sąjūdžio reitingams. Kaip rodo naujausia naujienų portalo delfi paskelbta apklausa, gegužę savo balsą jiems žadėjo 6,6 proc. apklaustųjų, nors balandį už liberalus balsuoti ketino 15,5 procentų. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų agentūra „Spinter tyrimai“ reprezentatyvią apklausą atliko gegužės 19–26 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.