Lietuvoje

2016.06.11 10:27

Tarptautinių pratybų „Iron Wolf 2016“ dalis prasideda Rukloje

LRT.lt2016.06.11 10:27

Birželio 12 d. 13 val. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono rikiuotės aikštėje vyks tarptautinių pratybų „Iron Wolf 2016“ („Geležinis Vilkas 2016“) dalies Rukloje atidarymo ceremonija.

Gaižiūnų poligone, taip pat Kauno, Jonavos ir Kėdainių rajonuose birželio 12–21 d. vyksiančiose pratybose dalyvaus apie 2700 karių iš 6 NATO šalių: Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos. Šiose pratybose bus treniruojama ir vertinama budėjimui NATO ypač greito reagavimo pajėgose (angl. NATO Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) besiruošianti Danijos divizijos II-osios brigados karių pagrindu suformuota bataliono dydžio kovinė grupė, tarp kurių yra ir Lietuvos karių kuopa.

Atidarymo ceremonijoje dalyvaus Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, JAV Sausumos pajėgų vado pavaduotojas generolas majoras Johnas Gronski, JAV 29-osios pėstininkų divizijos vadas brigados generolas Blake`as C. Ortneris.

Pratybos „Iron Wolf 2016“ Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) vyksta birželio 6–16 d. Šiame poligone treniruojasi ir vertinamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų pėstininkų batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės gebėjimas planuoti operacijas ir valdyti padalinius, atlikti žvalgybos, žygio, susitelkimo rajono užėmimo, gynybos ir puolimo užduotis. Generolo Silvestro Žukausko poligone iš viso treniruojasi apie 1,9 tūkst. karių iš Lietuvos ir apie 400 karių iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lenkijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.