Lietuvoje

2016.06.11 13:59

Rumšiškėse paminėtos 75-osios masinių tremčių metinės

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.06.11 13:59

Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse prie Laptevų jūros tremtinių jurtos vyko tradicinis lapteviečių susitikimas ir 75-osios masinių tremčių metinės. 

Prieš 75 metus prasidėjusių trėmimų metu Lietuva per kelias dienas neteko daugiau kaip 17 tūkstančių gyventojų, o per visą trėmimų laikotarpį – daugiau nei ketvirčio milijono gabiausių, darbščiausių, intelektualiausių žmonių.

Renginyje dalyvavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymėjo, kad masiniai trėmimai – amžinas Lietuvos kančios ženklas.

„Lietuvai masiniai trėmimai įspaudė amžiną kančios ženklą. Tai – negyjanti žaizda, kurią tebeskauda. Ją skauda ne tik tiems, kurie dar vaikystėje ar ankstyvojoje jaunystėje patyrė tremtį, bet ir kiekvienam, girdinčiam ar skaitančiam Jūsų prisiminimus, matančiam tremties nuotraukas, mąstantiems apie tai, ką Jūs išgyvenote", – sakė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, Lietuvos ilgesys, tikėjimas ir sugrįžimo į Tėvynę viltis užgrūdino tremtinių dvasią, todėl buvimas šalia pakylėja ir suteikia įkvėpimo daryti viską, kad siaubinga praeitis nepasikartotų.

Valstybės vadovė padėkojo tremtiniams už išsaugotą tautos atmintį, įkvepiantį pavyzdį ir palinkėjo stiprybės bei sveikatos.

Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse buvę tremtiniai renkasi nuo 1992 metų.

1941 metų birželio 14-osios naktį prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos gyventojų trėmimas į atšiaurias Sovietų Sąjungos vietas. Apie 3 tūkst.  Lietuvos tremtinių 1942 metais iš Altajaus krašto ištremti prie Laptevų jūros.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt