Lietuvoje

2016.06.13 08:52

Naujuoju liberalų pirmininku išrinktas R. Šimašius

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA, BNS2016.06.13 08:52

Šeštadienį naujuoju Liberalų sąjūdžio partijos pirmininku išrinktas Remigijus Šimašius.

Vilniaus miesto meras antrajame ture varžėsi su Seimo nariu Eugenijumi Gentvilu.  Naujasis liberalų lyderis pirmajame ture nebuvo išrinktas, nes nė vienas kandidatas nesurinko daugiau nei pusės suvažiavimo dalyvių balsų. 

Naujasis partijos vadovas pakeis galimai į korupcijos skandalą patekusį ir iš pirmininko posto pasitraukusį Eligijų Masiulį.

Norą vadovauti partijai be R. Šimašiaus buvo pareiškę E. Gentvilas, Vitalijus Gailius ir Sergėjus Zverevas. Arminas Lydeka ir Julija Mackevič atsiėmė savo kandidatūras.

Pagrindiniais savo vadovavimo partijai tikslais naujasis Liberalų sąjūdžio pirmininkas įvardijo partijos atsinaujinimą, sutelkimą ir jos veiklos skaidrinimą, kovą už liberalias vertybes bei sėkmingą pasirodymą rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

„Turime vėl tvirtai atsistoti ant žemės, atsinaujinti ir dirbti tam, kad susigrąžintume žmonių pasitikėjimą liberalais, – suvažiavime sakė R. Šimašius. – Labai svarbu, kad mes žinome už ką kovojame. Mes esame stiprūs.  Mes esame vieningi. Mūsų yra 8000 sąžiningų žmonių. Žmonių, kurie laikosi pagrindinio principo – dirbti vardan žmonių gerovės, dirbti, kad įvyktų visiems reikalingi pokyčiai, dirbti remiantis sąžine ir sveiku protu“.

Liberalų sąjūdžio vadovas akcentuoja būtinybę atnaujinti partiją, o Lietuvos politikoje siekti didesnio skaidrumo.

„Nedangstome, nesislapstome, nemeluojame. Darome rimtas išvadas, keičiamės, ir keliame sau dvigubai aukštesnius reikalavimus negu iki tol, – kalbėjo R.Šimašius. – Mūsų partijoje nebus jokios tolerancijos šešėliui ir korupcijai. Naujas mūsų partijos gyvenimo etapas pažymėtas atvirumo ženklu. Atvirumas reikalingas tam, kad mumis vėl pasitikėtų rinkėjas, kad galėtume pasitikėti vienas kitu“.

Jis pabrėžė, kad Lietuvos žmonėms šiuo metu kaip niekad reikia liberalių idėjų ir liberalių sprendimų, kurie išjudintų šalies ekonomiką ir paskatintų atlyginimų augimą.

Liberalų sąjūdžio pirmininko iniciatyva šeštadienį suvažiavimas patvirtins kartu su liberalų partneriais iš užsienio ir nepriklausomais ekspertais iš Lietuvos parengtą Skaidrumo standartą. Jis taps nauja priemone Lietuvos partinėje sistemoje. Šiame standarte bus konkretūs žingsniai, kurių partija imasi siekdama didinti Liberalų sąjūdžio veiklos skaidrumą, norėdama užtikrinti didesnę aktyvių visuomenės narių įtaką ir kontrolę viešai politinei veiklai.

Tarp standarte numatytų sprendimų yra liberalų skaidrumo linijos atsiradimas, partijos finansinių duomenų ir partijos lyderių darbotvarkių viešinimas, partijos narių etikos kodeksas bei kiti veiksmai.

Siekiant partijos atsinaujinimo šeštadienį bus perrinkti visi pagrindiniai vadovaujamieji Liberalų sąjūdžio organai – Valdyba, Etikos ir Kontrolės komisijos. Planuojama išplėsti Etikos komisijos galias, kad ši galėtų kontroliuoti kaip vykdomas partijos Skaidrumo standartas.

Liberalai tikisi daugiau vietų Seime, nei turi dabar

R. Šimašius teigia tikintis, jog artėjančiuose Seimo rinkimuose liberalai laimės daugiau vietų parlamente, nei turi šiuo metu.

„Buvo paskutiniai tyrimai ir aš manau, kad yra visiškai realistiška turėti daugiau mandatų nei turime šiandien“, – žurnalistams šeštadienį sakė Liberalų sąjūdžio suvažiavime pirmininku išrinktas R.Šimašius.

Liberalų sąjūdžio frakcijoje Seime šiuo metu yra 12 narių.

Jis teigė, kad konkretūs partijos tikslai šių metų Seimo rinkimuose bus suformuluoti liepos pradžioje, Liberalų sąjūdžiui patvirtinus kandidatų į parlamentą sąrašą daugiamandatėje apygardoje.

„Jeigu tie tikslai nebus įgyvendinti, natūralu, kad partijos lyderis turi prisiimti asmeninę atsakomybę“, – sakė R. Šimašius, paklaustas, ar atsistatydintų, jeigu partija nepasieks numatytų tikslų.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas tvirtino pritariantis, kad partijos pirmininko rinkimuose jam pralaimėjęs E. Gentvilas būtų įrašytas pirmu numeriu kandidatų sąraše daugiamandatėje apygardoje.

Klausiamas apie padarytas klaidas, paaiškėjus įtarimams dėl kyšininkavimo E. Masiuliui, R. Šimašius teigė, kad kai kurie sprendimai partijoje galėjo būti priimti greičiau.

„Turbūt pagrindinis dalykas, ką per tą mėnesį galėjome padaryti geriau, tai kai kuriuos sprendimus priimti greičiau. Bet kita vertus, aš labai džiaugiuosi, kad mes partijos išgryninimo, išsivalymo, atsistojimo ant kojų etapą, na, einame prie finišo ties šitu etapu ir jau galime dėlioti rinkimų programą, rinkimų sąrašą“, – kalbėjo liberalų lyderis.

Tuo metu STT toliau krečia Liberalų sąjūdžio narius. Penktadienį pareigūnai atliko kratas Kauno miesto tarybos nario Rimanto Mikaičio namuose ir Seimo nario Gintaro Steponavičiaus fondo vadovo Vytauto Toleikio namuose. G. Steponavičius žiniasklaidai patvirtino, kad fondo rėmėju yra buvęs koncernas „MG Baltic“.

Gegužės mėnesį Delfi užsakymu agentūros „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa rodo, kad Liberalų sąjūdžio populiarumas apytiksliai krito nuo 16 iki 7 procentų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.