Lietuvoje

2016.06.10 19:04

Perspėjami žiedadulkėmis alergiški žmonės

LRT.lt2016.06.10 19:04

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, jog tęsiasi augalų žydėjimo sezonas, rašoma pranešime spaudai. 

Remiantis Šiaulių universiteto Technologijos ir gamtos mokslų fakulteto Aplinkotyros katedros duomenimis, žolės žydi visoje Lietuvoje ir jų žiedadulkių kiekis ore bus didelis iki pat birželio mėnesio vidurio. Alergiški žmonės turėtų vengti žydinčių pievų, kur žiedadulkių kiekis ore ypač didelis.

Iš varpinių augalų didžiausiu alergeniniu potencialu pasižymi rugių žiedadulkės, todėl lankantis netoli javų laukų įsijautrinimas gali sustiprėti. Oro mėginiuose aptinkama nedaug gysločio, rūgštynių, balandų žiedadulkių. Vis dar pasitaiko pušų, beržų žiedadulkių.

Žolių žiedadulkių poveikį gali sustiprinti kryžminės reakcijos su maistu: javų miltais, bulvėmis, pomidorais, žirniais, pupelėmis, lęšiais, melionu ir kitais. Kiekvienu atveju dėl alergijos yra būtina konsultuotis su gydytoju.

Žinotina, kad žiedadulkių koncentracija po lietaus, esant drėgnam orui yra mažesnė. Siekiant sumažinti žiedadulkių poveikį jautriems asmenims, patariama langus atverti tik anksti ryte ar vėlai vakare, važiuojant automobiliu neatidaryti langų, dažniau skalauti nosį ir plauti akis, grįžus iš lauko persirengti drabužius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.