Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.10 16:02

Tęsiasi NATO sąjungininkų perdislokavimo pratybos „Dragoon Ride II“

LRT.lt 2016.06.10 16:02

Lietuvoje tęsiasi NATO sąjungininkų perdislokavimo pratybos „Dragoon Ride II“ (liet. „Dragūnų žygis II“). 

Birželio 12 d. JAV 2-asis kavalerijos pulkas ir Vokietijos kariuomenės žvalgų kuopa sustos Lietuvoje ir pademonstruos visuomenei turimus pajėgumus: techniką (šarvuočius „Stryker“), ginkluotę ir ekipuotę. Taip pat bus galima pabendrauti su kariais Biržuose, Kėdainiuose ir Kupiškyje.

Perdislokavimo pratybos „Dragoon Ride II“ yra dalis gegužės 27–birželio 23 d. Baltijos šalyse vykstančių kasmetinių JAV Sausumos pajėgų Europoje pratybų „Saber Strike 2016“ (liet. „Kardo kirtis“), kuriomis siekiama gerinti NATO šalių karinių pajėgų suderinamumą ir sąveiką.

Antrą savaitę vykstančių perdislokavimo pratybų „Dragoon Ride II“ metu apie 1 tūkst. JAV karių su 400 vnt. kovinės technikos priemonėmis dviem maršrutais vyksta iš Vokietijos į Estiją, pakeliui sustodami Čekijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Latvijoje.

Sklandų pratybų „Dragoon Ride II“ pajėgų perdislokavimą Lietuvoje koordinuoja NATO pajėgų integravimo vienetas (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU LTU ) kartu su Lietuvos kariuomene.

Perdislokuojamiems sąjungininkų kariams yra teikiama parama, kokia būtų teikiama krizės atveju į Lietuvą atvykstančioms NATO ypač greito reagavimo pajėgoms, kurios būtų pirmasis NATO atsakas reaguojant į susidariusią situaciją.

Šių pratybų metu treniruojamas NFIU, patikrinamos šio vieneto procedūros, priimant į Lietuvą atvykstantį NATO pajėgų pastiprinimą. 

Vaizdo medžiaga iš pratybų „Dragoon Ride II“ Panevėžyje ir Vilkaviškyje (birželio 5 d.):

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi