Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.10 15:30

Tarptautinėse pratybose Lietuvoje dalyvaus apie 1200 karių iš Danijos

LRT.lt 2016.06.10 15:30

Birželio 12–21 d. Gaižiūnų poligone, taip pat Kėdainių, Jonavos ir Kauno rajonuose teritorijose vyksiančiose tarptautinių pratybų „Iron Wolf 2016“ etape bus treniruojama ir vertinama Danijos divizijos 2-osios brigados karių pagrindu suformuota bataliono dydžio kovinė grupė, besirengianti 2017 metais budėti NATO ypač greito reagavimo pajėgose (angl. NATO Very High Readiness Joint Task Force, VJTF). Kartu su 1200 karių iš Danijos šiose pratybose dalyvaus apie 1500 karių iš JAV, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos.

Birželio 3–9 d. pratybose dalyvaujantys Danijos kariai į Gaižiūnų poligoną atsigabeno apie 500 vienetų įvairios kovinės ir logistinės technikos: tankus Leopard 2 A5, pėstininkų kovos mašinas CV-90, šarvuotus transporterius „Piranha“ ir M113, visureigius EAGLE IV, įvairius karinius sunkvežimius ir kt.

Sunkioji vikšrinė technika iš Danijos buvo atgabenta geležinkeliu į Šeštokus. Tankai Leopard 2 A5 į Gaižiūnų poligoną buvo pervežti tralais. Kita dalis technikos priemonių Šeštokuose buvo perkrautos ant kitos geležinkelio vėžės ir pervežtos į Gaižiūnų geležinkelio stotį.

Ratinė technika iš Danijos į Lietuvą buvo atgabenta jūros keliu. Klaipėdos jūrų uoste karinė technika buvo iškrauta iš laivų ir į poligoną vyko keliais.

Danijos kariai į Lietuvą birželio 9–10 d. atvyksta per Kauno oro uostą.

Budėjimui besirengiančios Danijos kovinės grupės sudėtyje yra ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo bataliono kuopa. Pratybose „Geležinis Vilkas 2016“ kovinė grupė treniruosis planuoti ir vykdyti plataus spektro operacijas, atliks įvairias gynybos ir puolimo užduotis. Šios pratybos taip pat skirtos didinti jose dalyvaujančių šalių tarpusavio sąveiką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi