Lietuvoje

2016.06.10 14:44

Vilniaus savivaldybė skelbs naują baseino Fabijoniškėse konkursą

LRT.lt2016.06.10 14:44

Sostinės savivaldybė gavo Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvadą dėl Vilniaus 25 metrų plaukimo baseino statybos konkurso. VPT įpareigojo savivaldybę nutraukti pirkimo procedūras, todėl konkursas artimiausiu metu bus skelbiamas iš naujo, įvertinus tarnybos rekomendacijas.  

Savivaldybė, kaip rašoma pranešime spaudai, išnagrinės visas VPT rekomendacijas ir yra pasirengusi toliau bendradarbiauti su Tarnyba, rengdama naujo baseino konkurso sąlygas.

Savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus specialistų nuomone, Viešųjų pirkimų įstatymas bei teisės aktai, ar Viešųjų pirkimų tarnybos pranešimai, papildomai aiškinantys įstatymo reikalavimus, nėra pakankamai išsamūs, ir tai leidžia nevienareikšmiškai vertinti reikalavimus ar rekomendacijas. Tikimasi, jog naujoji Viešųjų pirkimų įstatymo redakcija, kuri šiuo metu dar svarstoma Seime, bei įstatymą papildysiantys teisės aktai, kuriuos dažniausiai tvirtina Viešųjų pirkimų tarnybos vadovai, pašalins tokio nevienareikšmio traktavimo galimybes.

Į Viešųjų pirkimų tarnybos direktorę su prašymu įvertinti šį pirkimą, norėdamas išvengti spekuliacijų viešoje erdvėje, buvo kreipęsis ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.