Lietuvoje

2016.06.10 17:00

STT atliko kratas liberalų R. Mikaičio ir G. Steponavičiaus fondo vadovo namuose

BNS2016.06.10 17:00

BNS žiniomis, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai penktadienį atliko kratas Kauno miesto tarybos nario, šešėlinio Liberalų sąjūdžio susisiekimo ministro Rimanto Mikaičio namuose Kaune, taip pat – Seimo nario, Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojo Gintaro Steponavičiaus fondo patalpose Vilniuje. Fondas registruotas jo vadovo Vytauto Toleikio namuose, kuriuose, šaltinių teigimu, ir buvo atlikta krata.  

Penktadienio popietę į STT Vilniuje atvyko papirkimu ir prekyba poveikiu įtariamas koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis.

Tai užfiksavo prie STT esantis BNS žurnalistas.

BNS žiniomis, šiuo metu STT apklausiamas ir V. Toleikis.


Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS patvirtino, kad „su G. Steponavičiaus fondu susijusiose patalpose“ vyko „tam tikri proceso veiksmai“. Vėliau ji sukonkretino, kad kratos Vilniuje ir Kaune atliktos „kelių juridinių asmenų vadovų gyvenamosiose vietose, tie juridiniai asmenys yra viešoji įstaiga ir paramos fondas“.

Jos teigimu, kratos įvykdytos atliekant „proceso veiksmus rezonansiniame ikiteisminiame tyrime dėl galimai įvykdytų korupcinių veikų“.

„Taip pat prokuratūra gali patvirtinti, kad šie juridiniai asmenys siejami su Seimo nario G. Steponavičiaus vardu“, – nurodė E. Martinonienė.

Pasak jos, fondo ir viešosios įstaigos vadovų namuose kratos atliktos būtent dėl jų veiklos šiose organizacijose ir nesiejama su kitomis pareigomis.

R. Mikaitis, kurio mobilusis telefonas šiuo metu išjungtas, yra viešosios įstaigos Laisvės studijų centras vadovas. Ši įstaiga registruota R. Mikaičio namų adresu.

Laisvės studijų centro svetainėje internete nurodoma, kad jis įsteigtas 2013 metais ir yra nepriklausomas analitinis institutas, siekiantis stiprinti pilietinę visuomenę skleidžiant individo laisvės ir atsakomybės idėjas, plečiant kritinio mąstymo erdvę Lietuvoje ir užsienyje.

BNS žiniomis, kratos atliktos, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos politinės korupcijos, kuriame koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis yra įtariamas kyšininkavimu. Įtarimai dėl kyšininkavimo pareikšti ir buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui.

G. Steponavičius BNS penktadienį sakė apie kratas savo vardo fonde nežinantis. Jis teigė, kad fondą administruoja pedagogas V. Toleikis. Su pastaruoju BNS susisiekti kol kas nepavyko.

„Mano supratimu, fondo dokumentacija yra laikoma būtent V.Toleikio namuose, tai aš bandau įsivaizduoti, kur tai (kratos – BNS) gali būti padaryta (...) Fondas nuolatinės būstinės neturi, yra asmenys, tvarkantys fondo reikalus, ir čia turbūt klausimas apie juos“, – BNS teigė G. Steponavičius.

Jis sakė, kad dėl šio fondo veiklos pats teisėsaugos apklaustas nebuvo.

„Ne. Esu tiesiog viešai paskelbęs visus fondo duomenis, kurie yra susiję su išlaidomis ir pajamomis, visi tie duomenys yra prieinami“, – aiškino jis. Apie kratą jis sakė nesąs informuotas.

„Nieko nesu informuotas, dirbu Seime, tik iš jūsų tą sužinojau“, – teigė G. Steponavičius.

G. Steponavičiaus paramos fondas skelbia, kad jo pagrindinis tikslas – stiprinti piliečių iniciatyvas ir pilietinę visuomenę. Nurodoma, kad fondas buvo sukurtas 2005 metais, politikų, verslininkų ir visuomenininkų iniciatyva.

Fondas skelbia, jog remia bendruomenių ir kitų nevyriausybinių organizacijų gebėjimų stiprinimą, informacijos apie įvairias veiklos ir aktyvumo galimybes skleidimą, viešųjų erdvių pritaikymo aktyviai gyventojų veiklai projektus, bendradarbiauja su mokyklų bendruomenėmis.

Kaip rašė portalas delfi.lt, kilus korupcijos skandalui, kurio centre – didelės vertės kyšį iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio galimai priėmęs buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, G. Steponavičiaus fondas paskelbė, kad neprašys ir nepriims jokios paramos iš koncerno „MG Baltic“ ar su juo susijusių įmonių. Iš viso fondo pateikiamais duomenimis, per visus egzistavimo metus iš „MG Baltic“ įmonių G. Steponavičiaus paramos fondas gavo daugiau nei 117 tūkst. litų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.