Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.10 10:26

Vėl teikiamos vyro ir moters partnerystę įteisinančios pataisos

BNS 2016.06.10 10:26

Teisingumo ministerija pateikė vyriausybei svarstyti įstatymų paketą, kuriuo siūloma įteisinti skirtingų lyčių asmenų partnerystę.

„Siūlomomis pataisomis būtų užtikrintos ir reglamentuotos neįregistravusių santuokos, bet kartu gyvenančių ir šeiminius santykius kuriančių vyro ir moters teisės ir pareigos, būtų apsaugoti šių asmenų ir jų vaikų interesai“, – rašoma ministerijos pranešime.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis teigia, kad specialistų skaičiavimais, toks įstatymas Lietuvoje būtų aktualus maždaug 200 tūkst. asmenų, nes apie 100 tūkst. porų gyvena nesusituokę.

„Partneryste būtų laikomas tik toks bendras vyro ir moters gyvenimas, kuris grindžiamas pastoviais emocinio prieraišumo, tarpusavio supratimo, atsakomybės, pagarbos, bendro vaikų auklėjimo ir panašiais ryšiais bei savanorišku apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas“, – pažymi J. Bernatonis.

Teisingumo ministerija jau anksčiau buvo teikusi pataisas, kurios įteisintų vyro ir moters partnerystę, tačiau parlamentas jas pernai rudenį atmetė, projektai grąžinti iniciatoriui tobulinti. Prieš partnerystę pasisakę Seimo nariai tvirtino, jog įteisinus vyro ir moters partnerystę bus sumenkinta šeimos reikšmė, nuogąstavo, kad partnerystės įteisinimas taps pagrindu tokio teisinio statuso siekti ir homoseksualioms poroms.

Partnerystės įteisinimą palaikę parlamentarai sakė, kad bendras gyvenimas kartu be santuokos yra plačiai paplitęs reiškinys ir tokių santykių įteisinimas atspindėtų realią situaciją.

Partnerystė kaip bendras gyvenimas kartu neįregistravus santuokos buvo numatyta 2001 metais įsigaliojusiame Civiliniame kodekse, tačiau realiai institutas neveikia, nes iki šiol nebuvo parengtas specialus įstatymas. Seimas yra pradėjęs nagrinėti grupės parlamentarų siūlymą iš Civilinio kodekso iš viso braukti partnerystės galimybę.

Seime keli liberalai ir socialdemokratai yra įregistravę kitą įstatymo projektą, kuris leistų tiek skirtingos, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę, tačiau jis iki šiol nėra pasiekęs plenarinio posėdžio salės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi