Lietuvoje

2013.03.20 10:34

Šią žiemą sostinėje gaisrų sumažėjo 16 proc.

LRT.lt 2013.03.20 10:34

Vilniuje šią žiemą, lyginant su pernai metais, gaisrų kilo 16 proc. mažiau. Jų padariniai buvo lengvesni, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Vilniuje šią žiemą, lyginant su pernai metais, gaisrų kilo 16 proc. mažiau. Jų padariniai buvo lengvesni, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaičiuojama kad 2012 m. žiemą gaisrai pasiglemžė 10-ies žmonių gyvybes, o šiais  metais – 6.

Pasak ugniagesių, dar anksti džiaugtis, nes, kaip rodo daugiametė gaisrų statistika, daugiausia žmonių aukų pareikalauja gaisrai, kilę šaltuoju metų laiku.

Pagrindinė gaisrų priežastis, skelbiama – neatsargus elgesys su ugnimi. Per pastarąsias dvi žiemas dėl to žuvo 9 gyventojai, 2 – dėl neatsargaus rūkymo, po vieną auką nusinešė gaisrai, kilę dėl  krosnių, židinių ir dūmtraukių įrengimo bei eksploatavimo taisyklių pažeidimo, taip pat dėl elektros įrenginių ir jų naudojimo taisyklių pažeidimų, tyčinio padegimo,  (2 žmonių žuvimo priežastys dar tiriamos). 

Ugniagesiai konstatuoja, kad gaisriniu požiūriu Vilniaus mieste rizikingiausia gyventi daugiabučiuose – kasmet juose kyla per 45 proc. visų gaisrų statiniuose, pastatuose. Nors per paskutinius penkerius metus jų skaičius sumažėjo perpus (nuo 460 iki 221),  šie gaisrai nusinešė daugiausia žmonių aukų – 38 proc. Taip pat ir šią žiemą net 5 žmonės žuvo gaisruose, kilusiuose daugiabučiuose.

Anot ugniagesių, gaisrų kiltų mažiau, jei gyventojai būtų dėmesingesni ir laikytųsi Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų – didžiąją dalį gaisrų gyventojai sukelia neatsargiai elgdamiesi su uždegimo įranga. Taip pat gaisrų padariniai esą nebūtų tokios skaudūs, jeigu gyventojai namuose įsirengtų autonominius dūmų signalizatorius,  garsu įspėjančius apie gaisrą, ir galėtų saugiai išeiti iš pastatų.

Be to, pastebi Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus mieste nėra dar patenkinama  daugiabučių gaisrinė būklė. Daugelyje jų reikia renovuoti – atstatyti gaisrinės saugos sistemų ir gaisrinės automatikos įrenginių veikimą.