Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.09 17:18

Seimas nepanaikino N. Puteikio neliečiamybės

ELTA 2016.06.09 17:18

Seimo narys Naglis Puteikis išsaugojo teisinę neliečiamybę. 

Parlamentarai nepatenkino generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymo ir neleido šį Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę. 

Už tai, kad būtų panaikinta Seimo nario Naglio Puteikio teisinė neliečiamybė ketvirtadienį balsavo 67 Seimo nariai, prieš buvo 3, susilaikė 5 parlamentarai. Tam, kad tokia rezoliucija būtų priimta už ją turėjo balsuoti ne mažiau kaip pusė Seimo narių.

Seimo narys N. Puteikis pats prašė, kad būtų panaikinta jo teisinė neliečiamybė, nes jis norįs ginčą, kuriame yra kaltinamas dėl galimo šmeižto, užbaigti teisme. 

„Prašau leisti mane patraukti atsakomybėn, nes nėra kito būdo kaip man apsiginti nuo neteisingų kaltinimų. Tikiu, kad apsiginsiu nuo neteisingų kaltinimų. (&) Tai buvo paprastas interviu, kuriame atsirado viena frazė, kurios aš nesakiau“,– prieš balsavimą sakė N. Puteikis. 

Generalinis prokuroras E. Pašilis kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti Seimo narį N. Puteikį baudžiamojon atsakomybėn privataus kaltinimo byloje. Šį kreipimąsi generalinis prokuroras pateikė vykdydamas Vilniaus apygardos teismo prašymą. 

Šių metų balandžio 18 d. Vilniaus apygardos teismas priėmė nutartį, kurioje nurodoma, kad minėtame teisme privataus kaltinimo tvarka buvo gautas pareiškėjos K. S. skundas, kuriuo prašoma Seimo narį N. Puteikį pripažinti kaltu dėl šmeižimo ir skirti jam įstatyme numatytą bausmę bei priteisti iš jo padarytą neturtinę žalą. 

Vilniaus apygardos teisme įvykusio taikinamojo posėdžio metu suinteresuoti asmenys nesusitaikė, todėl teismas nutarė skundą nagrinėti teisiamajame posėdyje.

Šių metų gegužės 17 d. Seimas, išklausęs generalinio prokuroro E. Pašilio pranešimą ir vadovaudamasis Seimo statutu, sudarė laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo Seimo narį N. Puteikį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Frakcijų proporcinio atstovavimo principu sudarytoje laikinojoje komisijoje darbavosi 12 Seimo narių. Komisijai vadovavo socialdemokratas Vytautas Saulis.

Seimo laikinoji tyrimo komisija sutiko, kad N. Puteikiui būtų panaikinta teisinė neliečiamybė. Už tai balsavo 6 komisijos nariai, 2 buvo prieš.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi