Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.09 15:57

Lietuva ir Pensilvanijos nacionalinė gvardija stiprins bendradarbiavimą

LRT.lt 2016.06.09 15:57

Birželio 8–9 d. Lietuvoje su Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos (toliau – PANG, angl. Pensylvania Army National Guard) delegacija, vadovaujama PANG vado pavaduotojo brigados generolo Timothy Hilthy, aptarta saugumo situaciją regione ir aktualūs dvišalio ir daugiašalio karinio bendradarbiavimo klausimai.

„Lietuvos ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos aktyvus bendradarbiavimas vyksta daugiau nei du dešimtmečius. Ir ateityje jis bus tęsiamas bei stiprinamas“, – susitikimo metu sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

JAV PANG delegacija, taip pat susitiko su Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadu generolu majoru Almantu Leika, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadu pulkininku Arturu Jasinsku ir aptarė dviašio karinio bendradarbiavimo klausimus, pratybas. 

Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgos pagal savo formavimo principus ir vykdomas užduotis yra giminingos JAV nacionalinei gvardijai. 

PANG delegacijoje kartu yra JAV bendradarbiavimo programų direktorius Randy Lutzas ir PANG vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Michaelas Gundrumas.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę prasidėjo aktyvus Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos gvardijos bendradarbiavimas. Šis bendradarbiavimas prasidėjo Pensilvanijos valstijos ir Lietuvos taip vadinamos „Valstijos partnerystės programos“ (angl. „State Partnership Program“) rėmuose. 1993 m. pradėta „Kariai – kariams“ (angl. Military to Military) programa. Pirmosios šios programos JAV ryšio karininkų grupės vadu buvo paskirtas Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karininkas JAV lietuvis pulkininkas Robertas Barziloskis.

Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai dalyvauja karinėse pratybose Baltijos valstybėse, o Lietuvos kariai pratybose, instruktorių rengimo „Train-the-trainer“ programose ir kituose renginiuose Pensilvanijoje.

Šiuo metu iš pratybų JAV Pensilvanijos valstijoje grįžta Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų karių pagrindu suformuotas būrys – apie 40 karių iš KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono. Gegužės 31–birželio 7 d. Lietuvos ir JAV kariai kartu treniravosi įveikti priešiškas pajėgas miestuose.

Lietuvoje į šiuo metu vykstančias tarptautines pratybos „Iron Wolf 2016“ atvyko 62 JAV PANG kariai ir strateginiais transportiniais orlaiviais C17 atsigabeno 4 vnt. šarvuočių „Stryke“.

2009–2012 m. Lietuvos ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai kartu dalyvavo operacijoje Afganistane.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Streikas
Nuolat pildoma 24
2023.09.29 08:00
Nuolat pildoma

3000 pedagogų pradėjo streiką, dalis mokytojų jau žygiuoja į Vilnių

atnaujinta 9.10
24
Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16