Lietuvoje

2016.06.09 11:35

Šauliai: leidimas laikyti ginklus namuose didintų šalies saugumą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.06.09 11:35

Seimui svarstant Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas, Šaulių sąjunga sako, kad leidimas šauliams bei kariams savanoriams namuose laikyti pusiau automatinius ginklus sustiprintų šalies gynybą.

Kritikų teigimu, tai galėtų baigtis tragiškais nutikimais ar kriminaliniais nusikaltimais. Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas tikina, jog tokie argumentai esą neįtikina.

Šaulių sąjungos narys, advokatas Robertas Juodka teigia, jog leidimas žmonėms namuose laikyti tokius ginklus atgrasytų potencialius priešus.

„Mes kalbame apie tai, kad šauliai kariai ir savanoriai galėtų savomis lėšomis prisidėti prie krašto gynybos, tai yra, galėtų įsigyti B ir C kategorijos ginklus – pusiau automatinius ginklus. Mes išplėsime atgrasymo potencialą. Potencialus priešas bus atgrasytas, nes bus nežinomas kiekis piliečių, kurie bus ginkluoti ir kurie galės pasipriešinti. Nuo valstybes bus nuimta našta (...) ir sustiprintas krašto gynybos potencialas“, – teigė Šaulių sąjungos narys R. Juodka.