Lietuvoje

2016.06.09 09:24

Šalies vadovė skaitys metinį pranešimą

Prezidentė Seime skaitys metinį pranešimą. Dalia Grybauskaitė apžvelgs padėtį valstybėje, taip pat vidaus ir užsienio politiką. Šalies vadovė tarp svarbiausių antrųjų kadencijos metų darbų įvardija stiprinamą valstybės gynimą bei socialinio saugumo klausimus.

Tai bus septintasis iš eilės ir antrasis šioje kadencijoje D. Grybauskaitės metinis pranešimas. Pareigą jį perskaityti Seime šalies vadovui numato Konstitucija. Pasak iš anksto paskelbtos prezidentės svarbiausių darbų apžvalgos – socialinis saugumas yra nacionalinis prioritetas, todėl D. Grybauskaitė metų pradžioje inicijavo kampaniją „Už saugią Lietuvą“, kuri telkia žmones ir institucijas skatinti vaikų globą  šeimose, įvaikinimą, mažinti smurtą ir patyčias, priklausomybes, savižudybių mastą.

Stiprinant valstybės gynybos pajėgumus buvo įtvirtintas mišrios kariuomenės modelis, didinamas finansavimas gynybai, modernizuojama karinė technika.

Apklausos rodo, kad prezidentė D. Grybauskaitė ir antrojoje kadencijoje yra viena populiariausių šalies politikų, galingiausių pasaulio moterų šimtuke ji užima 72 vietą.

Metinį pranešimą tiesiogiai nuo 10 valandos transliuos LRT TELEVIZIJA LRT LITUANICA, LRT RADIJAS, o LRT KULTŪROS kanalas tiesioginę transliaciją numato su vertimu į gestų kalbą.