Lietuvoje

2016.06.09 07:36

Seimas balsuos dėl N. Puteikio neliečiamybės

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.06.09 07:36

Seimas ketina balsuoti, ar panaikinti parlamentaro Naglio Puteikio teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų teisme baigti ginčą dėl garbės ir orumo įžeidimo. Generalinio prokuroro prašymą dėl imuniteto panaikinimo nagrinėjusi laikinoji komisija nusprendė siūlyti Seimui tenkinti prašymą. 

Naglis Puteikis pats prašė panaikinti jo teisinę neliečiamybę, kad galėtų teisme pabaigti ginčą su Kristina Apanavičiūte-Sulikiene dėl šmeižto.

Moteris apskundė Seimo narį teismui privataus kaltinimo tvarka. Ji reikalauja politiką nuteisti baudžiamojoje byloje dėl šmeižto.

Anot K. Apanavičiūtės–Sulikienės, parlamentaras savaitraštyje „Laisvas laikraštis“ apšmeižė jos tėvą ir sumenkino jos pačios reputaciją, sudarė klaidingą įspūdį apie jos šeimą, dėl kurių nukentėjo ir ji, ir jos šeimos nariai.

K. Apanavičiūtė–Sulikienė ją šmeižiančia informacija laiko 2012 metais leidinyje „Laisvas laikraštis“ publikuotame straipsnyje „N. Venckienė žlugdo prezidentę ir Lietuvos politinę sistemą“ išsakytus teiginius, kad pareiškėjos tėvas „apsišvietęs“ KGB agentas“; taip pat, kad laikraščiui „Karštas komentaras“, kuriame ji dirbo, neva per prezidentės patarėją įtaką daro Valstybės saugumo departamentas.

N. Puteikis neigia savo kaltę ir tvirtina, kad laikraštyje buvo neteisingai pacituotas.