Lietuvoje

2016.06.08 17:31

Papirkimu įtariamas R. Kurlianskis pasitraukė iš LSMU tarybos

BNS2016.06.08 17:31

Politinės korupcijos byloje papirkimu ir prekyba poveikiu įtariamas koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis atsistatydino iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tarybos.

LSMU senato pirmininkas Vilius Jonas Grabauskas BNS sakė, kad R. Kurlianskis nurodė atsistatydinantis dėl asmeninių priežasčių, trečiadienį posėdžiavusi senato kolegija nutarė atsistatydinimo prašymą tenkinti.

„Mes priėmėm sprendimą, kuriuo tenkinam tarybos nario Raimondo Kurlianskio atsistatydinimą (...). Mes sakome, kad čia labai geras variantas“, – BNS sakė V. J. Grabauskas.

Jo teigimu, atnaujintą tarybos sudėtį be R. Kurlianskio senatas oficialiai paskelbs birželio 17 dieną.

R. Kurlianskis į tarybą paskirtas viešojo konkurso būdu šių metų vasarį.

LSMU tarybos pirmininkas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius prieš kelias savaites BNS teigė manantis, kad senato įsikišimo dėl teisėsaugos įtarimų sulaukusio R. Kurlianskio likimo taryboje greičiausiai nereikės.

„Aš tikiu, kad jis žmogus viską supranta, jeigu jis jausis, kad tikrai kaltas, jis pats tas priemones priims“, – BNS sakė LSMU tarybos pirmininkas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Panašiai tąkart svarstė ir LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas, kuris taip pat teigė, jog R. Kurlianskis greičiausiai pats priims sprendimą.

R.Jurkevičius vadovauja R. Žaliūnui, R. Žaliūnas – R. Jurkevičiui

Taryba yra LSMU valdymo organas, ji renka, skiria ir atleidžia rektorių.

Kaip nurodoma LSMU statute, „tarybos nariu turi būti nepriekaištingos reputacijos asmuo, ėjęs ar einantis atsakingas pareigas švietimo, mokslo, kultūros, viešosios veiklos ar verslo srityje ir turintis žinių bei gebėjimų, padedančių siekti Universiteto tikslų ir įgyvendinti Universiteto misiją“.

LSMU rektorius – R. Žaliūnas, prorektorius klinikinei medicinai – Renaldas Jurkevičius, kuris taip pat yra LSMU tarybos, kuriai atskaitingas rektorius, narys.

R.Jurkevičius tuo pačiu yra LSMU Kauno klinikų vadovas, o R. Žaliūnas – Kauno klinikoms priklausančios Kardiologijos klinikos vadovas.

Švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza BNS sakė, kad dėl LSMU ir Kauno klinikų vadovų pavaldumo ryšių ministerija svarsto kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

„Svarstysime galimybę, kad tai įvertintų VTEK“, – trečiadienį sakė viceministras.

„Mes negalime vertinti. Matyt, kad nėra tai gerai bendrąja prasme, bet tokius dalykus, vadovų pareigybių dubliavimąsi ir tarnybinės etikos klausimus VTEK gali nuspręsti – tinkama ar netinkama“, – teigė jis.

R. Kurlianskis gydomas LSMU ligoninėje

R. Kurlianskis, kuris šią savaitę paguldytas į LSMU ligoninę Kauno klinikas, įtariama, perdavė buvusiam Seimo nariui ir Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui apie 106 tūkst. kyšį. Be to, teisėsauga įtaria, kad jis per Seimo narį „darbietį“ Vytautą Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius, kad šie veiktų koncerno interesų naudai. R. Kurliankiui taip pat pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo valstybės paslaptį sudarančia informacija.

R. Kurlianskį prokurorai siekia laikyti suimtą, nors teismas praėjusią savaitę jį iš kardomojo suėmimo paleido. Prokuroras Justas Laucius apskundė šį teismo sprendimą, teismas šį skundą nagrinės pirmadienį.

Į Kauno klinikų Kardiologijos kliniką R. Kurlianskis paguldytas dėl širdies ligos, teigia jo advokatas.

Koncerno „MG Baltic“, kurio viceprezidentas buvo LMSU tarybos narys, bendrovė „Mitnija“ yra laimėjusi keliolika konkursų, susijusių su statybomis LSMU.

R. Kurlianskis yra kelias televizijas valdančios žiniasklaidos grupės „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ bei naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybų pirmininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.